Soyadı yüzünden işini ve eşini kaybetti

Suruç ve Ankara bombacılarıyla akraba olmamasına rağmen soyadı ‘Alagöz’ olan bir kişi hem işinden, hem de eşinden oldu.

Suruç bombacısı Abdurrahman Alagöz'ün ardından Ankara bombacısının da ağabeyi Yunus Emre Alagöz olduğunun açıklanmasının ardından soyadı'Alagöz' olan aileler sıkıntı çekiyor. Adıyaman merkez ve ilçelerinde birbirine akraba olmayan 5 farklı 'Alagöz' Ailesi bulunuyor.
Adıyaman merkez Altınşehir mahallesinde iletişim sektörü üzerine işyeri bulunan ve internet üzerinden elektrik, telefon, su, doğalgaz, GSM gibi faturalarının ödeme işlemi yapan Ahmet Alagöz'ün aboneliği iptal edildi. Kurumsal bir firmanın aboneliğini iki ay önce alan Ahmet Alagöz adlı işletme sahibi de bombacılarla akraba olmamasına rağmen, soyisminden dolayı zarar gördü.
Ahmet Alagöz adlı esnaf, kendisinin soyisminden dolayı aboneliğinin iptal edildiğini iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.
Ahmet Alagöz, firma yetkililerin ilk olarak 'işyerinin kapalı olduğu' gerekçesiyle sistemi kapattıklarını kendisine bildirildiğini ancak, kendisinin güvenlik kameralarıyla bu gerekçeyi çürütmesinden sondan, 'tek taraflı' sözleşmenin fesih edildiğinin kendisine bildirildiğini açıkladı.
Kendisi gibi birçok 'Alagöz' soyisimli aile olduğunu ve bazılarının soyisimlerini değiştirmek istediğini vurgulayan Ahmet Alagöz, bir kişinin yaptığı canilik yüzünden herkesin suçlanmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Adıyaman dışında sevdiği bir kız olduğunu ve istemeye gittiklerinde, soyisim ve Adıyamanlı olmasından dolayı sevdiği kızı vermediklerini aktaran Ahmet Alagöz, kendisinin hem işinin hem de sevdiği kızın peşini bırakmayacağını söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Soyadı yüzünden işini ve eşini kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN