Su parasını ödemeyen vatandaş, personeli takip edip saldırı

Muğla'da MUSKİ Yatağan Abone İşleri Şefliğine bağlı sayaç okuma personeli Sergen Akkuş ve Celal Aydın Cumhuriyet Mahallesi 123. sokakta su kullanım bedelini ödemeyen H. K.’nın (52) evine Temmuz ayında suyunun kesileceğine dair ihbarname bıraktı. MUSKİ Personeli, ihbarname gönderilmesine rağmen su kullanım bedelini ödemeyen H.K.’nın 20 Ağustos 2015 günü suyunu kesmek için Cumhuriyet Mahallesindeki evine gitti. Suyu kesmek için işlem başlatan personel, H. K.’nın küfür ederek üstlerine yürümesi üzerine önce vatandaşı sakinleştirmeye çalıştılar. Vatandaş, daha sonra araçlarına binen MUSKİ personeline, önce arabaya daha sonra da aracın açık camından personele saldırdı.

PERSONELİ TAKİP ETTİ
H. K. personelleri takip ederek MUSKİ binasının önüne kadar geldi. Burada çalışanlara hakaret ve tehditler savuran vatandaşın MUSKİ Yatağan Abone İşleri Şefliği binasına girmemesi için personel, MUSKİ binasının kapısı kapatarak polise ihbar etti. Bir süre olay yerinde hakaret ve tehditler savurmaya devam eden H. K.'yı olay yerine gelen polis ekipleri sakinleştirdi.

OLAY GÜVENLİK KAMERSINA YANSIDI
Olay yerine gelen polis ekiplerinin vatandaşı sakinleştirmesinin ardından darp edilen MUSKİ personellerinin şikâyetçi olması üzerine H.K ve MUSKİ personelleri, ifadeleri alınmak üzere Yatağan Karakoluna götürüldü. Saldırgan vatandaş, ifadesinin ardından serbest bırakılırken MUSKİ Yatağan Abone İşleri Şefliği önünde yaşanan olay saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

MUSKİ PERSONELİNE SİNKAFLI MESAJ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde su faturasını ödemediği için suyu kesilen abone, sayacın yakınındaki duvara "G.tün yiyosa ben varken kapat" notu yazdı. MUSKİ, Bodrum Abone İşleri Şefliğinde görevli personel, daha önce su kullanım bedelini ödemediği için kesilen su saatinin hemen yanında bulunan duvara sinkaflı mesaj yazarak sayaç okuma personelini üstü kapalı tehdit etti. MUSKİ Genel Müdürlüğü, sayaç okuyan personeli bu tür tehdit yazılarının bulunduğu sayaç sahiplerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Su parasını ödemeyen vatandaş, personeli takip edip saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN