Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli genç 5 bin dolar için öldürülmüş

Mersin'in Tarsus ilçesinde elleri ve ayakları bağlanmış halde işkence yapılıp, diri diri yakılarak öldürüldükten sonra bir torbaya konularak sulama kanalına atılan vahşi cinayet, polisin titiz çalışması sonucu aydınlandı. Öldürülen kişinin Suriyeli olduğu ve başka bir Suriyeli tarafından 5 bin dolar fidye verilmediği için katledildiği ortaya çıktı.

SULAMA KANALINDA TORBA İÇİNDE BULUNDU
Edinilen bilgiye göre, olay 25 Eylül 2015 günü Mersin'in Tarsus ilçesinde meydana geldi. Tarsus'ta sulama kanalı yanından geçen bir kişi kanaldan kötü koku gelince vahşi cinayet ortaya çıktı. Bir vatandaş, sulama kanalına içinde ceset olabileceğini düşündüğü bir torba gördü. Jandarma gelip kanaldaki torbayı çıkartıp içini açtığında bir kişinin elleri ve ayakları bağlı olduğunu, ağzının da gömleği ile tıkandığını gördü.
20 - 25 yaşlarında bir kişiye ait cesedin kimliği belirlenemezken, işkence yapıp daha sonra diri diri yakılarak öldürüldüğü belirlendi. Ceset otopsi ve kimliğinin belirlenmesi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na getirildi.

POLİS İLE JANDARMA ORTAK ÇALIŞTI
Cesedin kimliğinin belirlenmesi için Adana Emniyet Müdürlüğü ile Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı ortak bir çalışma başlattı. Emniyet 20-25 yaş aralığında yapılan kayıp başvurularını tek tek incelemeye aldı. Bu arada, ceset tanınmayacak şekilde olduğu için parmak izi alındı. Yapılan incelemeler sonucunda 16 gün önce Suriyeli 19 yaşındaki Muhammed Hac Cüneyt'in annesi Meryem ve babası Adil Cüneyt'in çocuklarının ekmek siparişine gittikten sonra bir daha dönmediği için kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.
Polis bu aileye haber vererek DNA ve parmak izi örneği aldı. Aileye de ceset gösterildi. Aile çocuğun pantolonundan kendi çocukları olduğunu teşhis etti. Ancak polis bilimsel verilere dayandırmak için aldığı parmak izini karşılaştırdığında şahsın Muhammed Hac Cüneyt olduğu belirlendi. Aile cenazeyi teslim alıp Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verdi.

5 BİN DOLAR FİDYE VERİLMEYİNCE ÖLDÜRÜLDÜ
Bu arada, Cüneyt'in, 16 Eylül 2105 günü fırıncı amcasının yanında ekmek dağıtıcılığı yaptığı belirlendi. Olay günü ise fırına Şakirpaşa Mahallesi'nden bir telefon açıldığı, 40 poşet ekmek istendiği ve bu siparişi götüren Cüneyt'in bir daha dönmediği belirlendi. Cüneyt kaybolduktan sonra ise baba Adil Cüneyt'e "Çocuğunuz elimizde onu sağ salim istiyorsanız 5 bin dolar vereceksiniz" diye bir telefon geldi.
Baba bu konuşmaları kaydederek fırıncı ağabeyine dinletti, o da sesten şahsın tanıdığı Suriyeli Muhammed Abdulkadir (19) olduğunu söyledi. Bunun üzerine polisin yanına gelen aile kendilerinden fidye istendiğini şahsı da tanıdıklarını belirtti. Polis, hemen harekete geçip babaya, kendisine telefon eden kişiyi tekrar arayarak fidyeyi vereceğini söylemesini isteyip, randevu vermesini söyledi. Bunun üzerine baba, şahsı aradı ancak şahıs "Ben önce parayı alırım sonra çocuğu veririm" diyerek telefonu kapattı. Bu sırada şahsın Cüneyt'i öldürdüğü ve Suriye'ye kaçtığı belirlendi.
Cüneyt'in arkadaşı Adnan Şerif (38) ise 16 gün önce kaybolan Cüneyt'in fidye için kaçırılıp öldürüldüğünü, öldürenin de Suriyeli olduğunu söyledi. Jandarma şimdi 19 yaşındaki çocuğu kaçırıp vahşice öldüren Suriyeli genci ve ona yardım edenleri arıyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli genç 5 bin dolar için öldürülmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN