Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli sığınmacılar ormanda bulundu

Son günlerde artan Suriyeli sığınmacıların umuda yolculuğunda insan tacirleri çeşitli yollar denerken, yeni buldukları yöntemi de Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı çökertti. Daha önce otobüslerle gelen ancak Edirne’nin Keşan ilçesinde yapılan ciddi denetimlere takılmamak için Tekirdağ’ın Malkara ilçesinden Şarköy ilçesine girerek, buradan Gelibolu’ya ulaşan insan tacirleri, Keşan’da Jandarma ve polise yakalanmamak için çeşitli yöntemler uyguluyor.

ORMAN İÇİNDE GİZLENMİŞ HALDE BULUNDULAR
Keşan İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı ekipleri, Korudağ'da yaptığı devriye sırasında orman içerisindeki hareketlikten şüphelenerek, Keşan'a bağlı Yerlisu Köyü'nde operasyon yaptı. Yapılan operasyonda 16'sı çocuk 66 Suriyeli sığınmacı, ormanlık alan içersinde bulundu. Bulunan Suriyelilerin çoğu orman içersinde uyurken yakalanırken, Jandarma ekipleri, ormanlık alan içersindeki Suriyelileri Yerlisu Köyü çıkışındaki bir alana getirdi.

YÜREK BURKAN GÖRÜNTÜ
Jandarma tarafından çekilen görüntülerde, ormanlık alana bırakılan Suriyelilerin yürek burkan görüntüsü ise dikkat çekti. Çoğu uyuyan Suriyelilerin soğuk havaya rağmen, üzerlerine battaniye ve montlarını örterek zamanlarını burada geçirdiği ve gelecek otobüsü beklediği gözlendi.

SABAH ERKEN SAATLERDE BIRAKILIP; AKŞAM ÇANAKKALE'YE GÖTÜRÜLECEKLER
Yapılan sorguda Suriyeli sığınmacıların sabah erken saatlerde otobüslerle Korudağ'a getirilerek bırakıldığı, aynı günün gecesi ise yine gelecek olan boş otobüslerle buradan alınarak Çanakkale'nin Gürpınar mevkiine götürüleceği, buradan ise yaklaşık 1 kilometrelik yaya yolculuğun ardından botlarla Yunanistan'a geçireceği öğrenildi.
Ormanlık alanda yakalanan Suriyeli sığınmacılar, Jandarma tarafından çağırılan otobüsle, İstanbul'a gönderildi. Jandarma ekipleri, Keşan'ı geçmek için her türlü yolu deneyen ve Suriyeli sığınmacıları ölüme götüren insan tacirlerine göz açtırmayacaklarını ve bu yönde denetimlerin sıklıkla devam edeceğini söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli sığınmacılar ormanda bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN