Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürünerek hırsızlık kamerada

Kağıthane’de yabancı uyruklu olduğu öğrenilen 2 hırsız, çevredeki vatandaşlara aldırış etmeden güpegündüz sürünerek girdikleri iş yerinden 7 bin lira değerinde malzeme çaldı. Hırsızların rahatlığı “bu kadarına da pes” dedirtirken, hırsızlardan birinin kapının altındaki delikten içeriye girebilmek için montunu çıkartması da güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Hırsızlık olayı, geçtiğimiz 30 Ekim Pazar günü saat 17.00 sıralarında Kağıthane Merkez Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, hafta sonu kapalı olmasını fırsat bilen yabancı uyruklu 2 hırsız, cadde üzerinde Burhan Yıldırım'a ait mermer ve granit üretimi yapan iş yerini gözlerine kestirdi. Güpegündüz hırsızlığa kalkışan kapüşonlu hırsızlar, rahat bir şekilde yürüyerek iş yerinin kapısına geldi. Burada bir süre etrafı kolaçan eden hırsızlar ardından kapıyı kurcalamaya başladı. Kapıyı kurcalayan hırsızlar daha sonra, iş yerine girebilmek için kapının altında bir delik olduğunu fark etti. Ardından hırsızlar, sürünerek içeriye girebilmek için defalarca deneme yaptı. Denemelerine devam eden hırsızlardan biri, bir süre sonra içeriye girdi. Diğer hırsız ise dışarıda bekleyerek gözcülük yaptı. Ardından diğer hırsız da sürünerek içeriye girdi. İşyerinde dakikalarca kalan hırsızlar, çuvala koydukları 7 bin lira değerindeki malzemelerle iş yerinden çıkarak kayıplara karıştı. Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Güpegündüz vatandaşlara aldırış etmeden sürünerek işyerine girdiler
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, hırsızlar yürüyerek işyerinin kapısına geliyor. Burada işyerinin kapısını inceleyen hırsızlar, içeriye girebilecekleri bir deliğe bakıyor. Hırsızlardan biri ardından bir süre kapının önünde bekledikten sonra delikten içeriye girmek için deneme yapıyor. Hırsızlar denemelerini sürdürürken, işyerinin yanındaki merdivenden vatandaş iniyor. Vatandaşı fark eden hırsızlar soğukkanlı bir şekilde oturuyor. Vatandaşın uzaklaşmasının ardından hırsızlardan biri sürünerek içeriye giriyor. Kısa bir süre sonra diğer hırsızda elindeki feneri açarak, içerideki hırsıza ışık tutuyor.
Kapının altındaki boşluktan sığmayınca montunu çıkartıp öyle girdi
İçerideki hırsızın yardım istemesinin ardından diğer hırsız da içeriye girmeye çalışıyor. İçeriye giremeyen hırsız daha sonra montunu çıkartarak tekrar deniyor. Sürünerek içeriye giren hırsızlar, içerideki malzemeleri çuvala koyduktan sonra yürüyerek iş yerinden çıkıyor. Hırsızlar içeride soyguna devam ederken vatandaşlarında oradan geçtiği görülüyor. Malzemeleri çalan hırsızlar daha sonra kameranın açısından çıkarak kayıplara karışıyor.
"Çok rahatlar, buradan geçenler de var ama umursamıyorlar"
İşyeri sahiplerinden Burak Yıldırım, "Pazartesi sabahı işyerine gelmeden önce çalışanlar aradı. Kapının zorlanarak hırsızın girdiğini ve belli başlı malzemelerin çalındığını söyledi. Bizde gelince yerinde gördük. Çalışma ekipmanlarımız olan matkap ve spirallerimiz çalınmış. Kamera görüntülerini izleyince 2 şahsın kapının altını zorlayarak girmişler. Malzemelerin hepsi açıktaydı, kapının altından girdikten sonra tek tek hepsini toplamışlar ve çuvala koyuyorlar. Kapı altından sürünerek çıktıktan sonra araca binip uzaklaşıyorlar. Geldiklerinde hava aydınlıkmış, çok rahatlar, buradan geçenler var ama umursamıyorlar. Çalınanların değeri 7 bin lira civarında, polise görüntüleri teslim ettik bekliyoruz" dedi.
Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürünerek hırsızlık kamerada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN