Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tayland Fahri Başkonsolosu konuştu

Tayland Fahri Konsolosluğu’na bir grup tarafından yapılan saldırının ardından incelemelerde bulunan Tayland Fahri Konsolosu Refik Gökçek, “Kimseye hiçbir zarar olmadı, en büyük tesellimiz bu” dedi.

Tayland yönetiminin kendilerine sığınan Doğu Türkistanlı Uygur Türklerini Çine teslim etmesini protesto eden bir grup dün akşam Tayland Fahri Konsolosluğu'na girerek Tayland bayrağını indirmiş taş ve sopalarla binaya saldırmıştı. Yaşanan saldırının ardından Tayland Fahri Konsolosu Refik Gökçek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Saldırının yapıldığı Tayland Fahri Konsolosluğu'nda incelemelerde bulunan Refik Gökçek, saldırı esnasında binada kimsenin olmadığını belirterek, "Daha öncede tehdit alıyorduk. Koruma için talepleri oldu ben istemedim. Gelen arkadaşları 'Ben Türk'ün ikna ederim' dedim ama dün gece olanları görünce. Ben Arabistan'da bir iş seyahatindeydim. Sabah geldim akvaryumu kırmış, Atatürk posterini yırtmışlar. Telefon aracıyla tehdit ediliyordum. Burası bir hukuk devleti sonuç itibariyle. Mahkeme kararına uyuyor devletler. Türk şirketine, bizlere zarar vermenin ne faydası var anlamış değilim. Olay anında Allahtan kimse yoktu. Kimseye hiçbir zarar olmadı en büyük tesellimiz bu. Büyükelçilikle irtibat halindeyim. Onlardan gelen talimatla iş yapıyoruz. Direk Tayland'la irtibatım yok" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayland Fahri Başkonsolosu konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN