Telefon dolandırıcıları yakalandı

Şanlıurfa’da telefon ile dolandırıcılık yapan şebekenin üyesi bir kişi, Kocaeli’de yakalandı. Dolandırıcı, ağına düşürdüğü kadından parayı almak için geldiğinde gözaltına alındı.

Şanlıurfa'dan telefon ile Kocaeli'de yaşayan Ü.V. isimli kadını arayan dolandırıcılar, kadına hesaplarının ele geçirildiğini ve bankadaki parasının terör örgütüne aktarıldığını söyledi. Bu yalana inanan Ü.V., daha sonra bankadaki 130 bin TL parasını çekerek, Kocaeli'ye gelen şebekenin üyesine verdi.
Daha sonra tekrar arayarak kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcının söylediklerini yapmaya devam eden Ü.V., 40 bin TL nakit ve 17 bin TL de kredi çekerek toplam 57 bin TL'yi daha dolandırıcıların hesabına yatırdı.
Peşini bırakmayan dolandırıcıların daha sonra evini satmasını istemesi üzerine 170 bin TL değerindeki evini satmak için emlakçıya giden Ü.V., durumu farkeden emlakçının uyarması ve yönlendirmesi üzerine polise başvurdu.
Polis ekipleri ile ortak çalışan Ü.V., dolandırıcı şahıslara evi sattığını söyleyerek Kocaeli'ye gelip parayı almalarını istedi. Şanlıurfa'dan parayı almak için Kocaeli'ye gelen M. S. O.(19) isimli şahıs, buluşma noktasına geldiğinde polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Şanlıurfa'dan Kocaeli'ye bir gün önce geldiği tespit edilen M. S. O. emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon dolandırıcıları yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN