Telefon dolandırıcısı otogarda yakalandı

Eskişehir'de telefon ettiği kişilere kendisini savcı ve polis olarak tanıtıp paralarını dolandıran ve yakalanmamak için sakal tıraşı olup, kıyafet değiştiren 40 yaşındaki H.S. polis ekipleri tarafından otogarda yakalandı.

Geçen Salı günü Kırmızıtoprak Mahallesi'nde oturan 60 yaşındaki F.M.'yi telefonla arayarak kendisini savcı olarak tanıtan H.S., "Kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçmiş. Bankada bulunan paranızı sahte belgeler ile çekecekler. Şahısları takip ediyoruz. Ayrıca kuyumcu soyulmuş, kimlik bilgileriniz bırakılmış. Bankadaki paranızı çekip bir poşete koyun. Görevli polis gelip bunu sizden alacak" dedi. F.M., poşet içerisine koyduğu 15 bin TL'yi evine gelen H.S.'ye verdi. Daha sonra dolandırıldığının farkına varan F.M., polis merkezine giderek şikayetçi oldu.
AYNI MAHALLEDE BAŞKA KİŞİYİ ARADI
Polisler, verilen eşkal doğrultusunda arama çalışması başlatırken, H.S. dün de aynı mahallede oturan 64 yaşındaki B.Ş.'yi telefonla arayıp kendini polis olarak tanıtarak aynı yöntemle para istedi. Daha sonra parayı almak üzere B.Ş.'nin evine giden H.S., parasının olmadığını söyleyen B.Ş.'nin üzerini aradı. H.S., B.Ş.'nin kendisinnden şüphelenmesi üzerine paniğe kapılıp kaçtı. B.Ş. de polisi arayıp ihbarda bulundu.
Sakalını kesip, üzerindeki kıyafetini değiştiren ve başına şapka takan H.S. otogarda polis ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan H.S. sorgulamasının tamamlanmasının ardından 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan adliyeye sevk edildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon dolandırıcısı otogarda yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN