Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG birincisi karnesini tarlada aldı

TEOG sınavlarında Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki en yüksek ikici puanı olan öğrencilerden Zeliha Gövez, karnesini çapa yaptığı tarlada aldı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki öğrenciler karne sevinci yaşadı. TEOG sınavlarında Leyla Altın ile birlikte ilçedeki en yüksek ikinci puanı alan 14 yaşındaki Zeliha Gövez, tarladaki işler nedeniyle karne almaya gidemeyince karnesini tarlaya getirildi. Arkadaşları karnelerini alırken çapa yapan Zeliha Gövez'e karnesi, tarlada verildi. Gövez'in karnesi, eğitim gördüğü Şehit Tarık Emeket Okulu öğretmen ve idarecilerinin durumu bildirmesi üzerine Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır ve şube müdürleri tarafından evine getirildi.
SÜRPRİZ OLDU
Tarlada çalışmak zorunda olduğu için karnesini almaya gidemediğini belirten Zeliha Gövez, karnesinin getirilmesinin kendisi için büyük bir sürpriz olduğunu söyledi. Okul öğretmenleri ile Milli Eğitim Müdürüne teşekkür eden Gövez, "Maddi imkansızlar arasında eğitim gördüm. Durumumuz iyi olsa daha da başarılı sonuçla elde ederdim. Tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim. Öğretmenlerime, okul müdürüme ve milli eğitim müdürlerime teşekkür ediyorum. Ben de okulda karne almak isterdim. maddi durumumuz iyi olmadığı olmadığı için tarlada çalışmak zorunda kalıyorum. tarlamı karnede almak, büyük bir sürpriz oldu. daha da başarılı olmak için mücadele edeceğim" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Zeliha Gövez, bölgede maddi imkansızlık nedeniyle çocukların tarlada çalışmak zorunda kaldığını belirterek, öğrencileri eğitime daha da özendirmek amacıyla karneleri tarlaya getirdiklerini kaydetti. Sağır, "Bu öğrencilerimiz derslerinde çok başarılı olmasına rağmen fakat maddi durumları olmadığı tarlada çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu önemli günde onları yalnız bırakmadık. Sevinçlerine tarlada ortak olduk. Bu durumda çok öğrencimiz var, Allah yardımcıları olsun. Başarılarının artarak devam etmesini umuyorum, tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum" ifadelerini kullandı.
Müdür Sağır ve beraberindeki şube müdürleri tarafından TEOG sınavında ilçedeki yüksek puanı alan diğer öğrenci Leyla Altın'a ise okuduğu okulda karnesi verildi. Sağır ve beraberindeki idareciler, tarlalarda çalışan yada çobanlık yapan öğrencileri de bulundukları bölgede ziyaret ederek, karnelerini teslim etti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG birincisi karnesini tarlada aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN