Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terk edilen yaşlı adam, yaşam mücadelesi veriyor

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde kimsesiz kalan hasta vatandaş, boş ve yıkıntı bir kerpiç evin tek göz odasında yaşam mücadelesi veriyor. Yetkililere seslenen çaresiz adam, “Ayaklarım şişti, yürüyemiyorum, çok zor durumdayım” diyerek yardım istedi.

Sarıyerli 63 yaşındaki Cahit Başaran aylardır sefalet içinde ve hastalıkla boğuşuyor. Ölüme terk edilen hasta adam, yetkililere seslenerek, yardım eli uzatılmasını istedi. Başaran, Hacıehvat Mahallesi'ndeki Değirmen Sokak'ta bulunan, zor kış şartlarında penceresi bile olmayan boş bir kerpiç evin tek göz odasında yaşıyor.
Bakacak kimsesinin olmadığını anlatan Başaran, "Benim hiç kimsem yok, şekerim var tansiyon hastayım. Ayaklarım şişti, kalkıp yürüyemiyorum. Çok zor durumdayım, yetkililerden yarım bekliyorum" dedi.
MAHALLE HALKINDAN YETKİLİLERE ÇAĞRI
Ölüme terk edilen hasta adama sahip çıkılması çağrısında bulunan Mahalle sakinlerinden Molla Mehmet, "Yıkıntı evde yaşamını sürdüren Cahit Başaran'a mahalle halkı olarak destek olmaya çalışıyoruz. Ekmek, su veriyoruz. Ama bu adamcağızın durumu çok vahim. Bizim ricamız, belediyeden olsun veya başka bir kurumdan olsun bu adama sahip çıkılmasıdır. Bu zor durumdan kurtarmalarını bekliyoruz" diye konuştu.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Terk edilen yaşlı adam, yaşam mücadelesi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN