Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terkedilen köpek yavrularına berber sahip çıktı

Çorum’un Kargı ilçesinde anneleri tarafından terk edilen 8 köpek yavrusuna ilçede bir berber sahip çıktı.

Kargı ilçesinde berberlik yapan İsmail Demirdiş, hafta sonu çocuklarını gezdirmek için ilçeye 2 kilometre uzaklıkta olan mesire alanına gitti. Demirdiş, parkta çocuklarını oynattığı sırada 8 yavru köpeğin kendisine doğru geldiğini gördü.

Yavru köpeklerin aç olduğunu anlayan Demirdiş, anacına binerek ilçe merkezinden yavru köpekler için süt ekmek alarak mesire alanına döndü. Köpek yavrularının getirdiği ekmek ve sütü büyük bir iştahla yediklerini gören Demirdiş uzun süre mesire alanında bekledi. Yavru köpeklerin terk edildiğini gören Demirdiş, artık her gün iftar saatinden önce mesire alanına giderek yavru köpekleri kendi imkanlarıyla doyuruyor.

''Bu bir insanlık görevidir''

Yaptığı işin bir insanlık görevi olduğunu belirten Demirdiş, "Pazar günü çocuklarımı dolaştırmak için mesire alanına gelmiştim. Parkta çocuklar oynarken yavru köpekleri gördük. Baktık çok aç ve sefil bir vaziyetteler. Hemen çarşıya giderek, süt, ekmek ne bulabildiysek getirdik. Bir kaba koyarak yavrulara verdik. 8 yavru birden koşuşturarak kabın etrafına geçtiler ve yediler. Bu görüntü çok güzeldi. Ertesi gün akşama doğru merak ettim. Yanımda ekmek ve süt alarak buraya geldiğimde yavru köpekler arabamın önüne koştular. 10 gündür her akşam iftara gitmeden yarım saat önce buraya gelip karınlarını doyurup, onlarla oynuyorum'' diye konuştu.
Terk edilmiş yavru köpekleri büyüyünceye kadar beslemeye devam edeceğini belirten Demirdiş, "Bu bir insanlık görevidir. Allah der ki, 'onlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır.' Onun için bu mübarek ramazan ayında onların aç kalmasında gönlüm razı gelmiyor. Kendi başlarının çaresine bakacak kadar büyüyene dek onlara yiyecek getirmeye devam edeceğim'' ifadelerini kullandı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Terkedilen köpek yavrularına berber sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN