Teröristler yol şantiyesini bastı 30 aracı yaktı

Yapımı devam eden Şırnak-Cizre bölünmüş duble yolun inşaatı, dün PKK’lılar tarafından şirketin 30 aracının yakılmasından sonra durduruldu.

Şırnak-Cizre yolunda 3 adet 700 metre, 1 adet de 780 metre uzunluğunda tüp tüneller ve 400 metre uzunluğunda bir viyadük yer alıyordu. 4 tünelin yapımlarının bittiği, viyadük için ise çalışmaların başladığı bu günlerde PKK'nın araç yakmasıyla yol çalışması durduruldu. Şırnak ile Cizre arasından geçen Kasrik Deresi üzerinde yapılması planlanan ve karayolu ile birçok köyü sular altında bırakacak olan Cizre Barajı nedeniyle Şırnak- Cizre arasında yeni duble yol yapım çalışmalarına Cudi Dağı'nda başlanmıştı.
PKK'lıların geçiş güzergahı üzerinde bulunan Cudi Dağı'nda devam eden yol yapım çalışmaları için kurulan şantiye ise PKK'lılar tarafından şimdiye kadar iki kez basılarak iş makineleri yakıldı.
PKK'lıların saldırılarına rağmen devam eden yol yapım çalışmaları kapsamında Şırnak ile Silopi arasındaki Çağlayan mevkiinden Şırnak'ın İkizce köyü yakınlarında son bulan 3 adet 700 ve 780 metre uzunluğunda 4 tünel açıldı. Cudi Dağı'nın altından geçen tünellerdeki yol yapım çalışmaları devam ederken, bölgede zaman zaman meydana gelen çatışmalar ise çalışanları ürkütüyor.
En son dün bir grup PKK'lı tarafından basılan yol inşaatında toplam 30 araç yakılarak kullanılamaz hale getirildi. Araçların yakılmasından sonra ellerinde araç kalmayan firma yetkilileri malzemelerini toplayıp yol yapım inşaatını durdurdu. Yol yapım işinin bir daha ne zaman başlanacağı ise bilinmiyor.
Şırnak Cizre karayolunun bitmesinden sonra 45 kilometre olan ve yaklaşık 50 dakika süren yol bittikten sonra mesafe olarak 35 kilometre, zaman olarak 15-20 dakikaya düşecekti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristler yol şantiyesini bastı 30 aracı yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN