Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröristlerin sığınakları böyle tahrip edildi

Terör örgütü PKK’ya yönelik Bingöl’de kasım ayı içerisinde düzenlenen operasyonlarda, 14 sığınak ile 5 ton 517 kilogram yaşam malzemesi ve çok sayıda mühimmat imha edildi.

Bingöl kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sıklaştıran Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), örgüte burada da büyük darbe vurdu. Bingöl Valiliği'nce, kasım ayı içerisinde ilan edilen "geçici özel güvenlik bölgelerinde" gerçekleştirilen operasyonlarda, sığınaklar yerle bir edilirken, örgüte büyük zayiat verildi. Merkez Ortaçanak Göltepesi mevkiinde yoğunlaştırılan operasyonlarda, 14 sığınak bulundu. Sığınaklar ve içerilerinde bulunan 5 ton 517 kilogram yaşam malzemesi imha edildi.
Aynı bölgedeki operasyonlarda, 6 adet patlayıcı madde düzeneği, 505 kilogram amonyum nitrat, 1 adet tabanca, 1 adet el bombası, 19 adet uçaksavar mermisi, 287 adet mermi, 2 bin 100 metre kablo, bin 170 metre naylon, kumaş, hortum, pil, eldiven, 50 kilogram çivi, uyku tulumu, 3 adet akü, şişme bot, piknik tüpü ve büyük çadır bulundu. Mühimmat ve patlayıcılar güvenli bir şekilde imha edildi. Merkez Alıncık köyü yolu üzerinde ise yapılan arazi arama ve tarama faaliyetlerinden iki gün 300 kilogram amonyum ve 2 tüp ile 2 adet 12 kilogramlık mutfak tüpü kullanılarak yola tuzaklanan 2 ayrı el yapımı patlayıcı düzenekleri bulunarak, patlayıcılar kontrollü bir şekilde imha edildi.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerin sığınakları böyle tahrip edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN