TOKİ adını kullanarak dolandırdılar

TOKİ-Kayabaşı projesi adı altında yapılacak konutlardan kendilerine konut tahsis etmek üzere vatandaşlardan 6 bin TL alan dolandırıcı yakalandı. Şüphelinin mağdurlardan 585 bin TL para, 120 bin TL tutarında taşınmaz ve 15 bin TL değerinde senet aldığı öğrenildi.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından verilen şikayet dilekçesinde, İstanbul Büyükşehir Meclisinin TOKİ-Kayabaşı projesi adı altında yapacağı konutlardan kendilerine konut tahsis etmek üzere vatandaşlardan 6.000 TL peşinat alındığı ve karşılığında T.C Başbakanlık Toplu Konut İdaresi amblemi taşıyan ve Toplu Konut İdaresi Başkanı tarafından imzalanmış mühürlü makbuz verildiği beyanında bulundu. Şahıslardan şikayetçi olunması üzerine polis ekipleri harekete geçti.
TOKİ adına ek olarak ifade veren kurum avukatı, dolandırıcılık yapan şahısların Bağcılar İlçesi Yüzyıl Mahallesinde bulunan bir iş yerinde dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiklerini, şahısların sürekli olarak adres değiştirdikleri ve bu yeni adresi de çok yakın bir zamanda boşaltabilecekleri beyan etti. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince şüpheli M.K.(50) isimli şüpheliyi yakaladı. Polis baskın yapılan evde bulunan TOKİ isminin bulunduğu evraklara el koydu. Şüpheli şahsın mağdurlardan 585.000 TL para, 120.000 TL tutarında taşınmaz ve 15.000 TL değerinde senet aldığı öğrenildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ adını kullanarak dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN