Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Traktörü gelin arabası yaptılar

At, bisiklet, motosiklet, kamyon, TIR derken gelin arabası serisini traktör de katıldı. Mersin’in Silifke ilçesinde damat, gelini babasının evinden “gelin arabası” yaptığı traktörle aldı.

Bir süre önce yapılan nikahla hayatını Tuğba Meydan ile birleştiren Emrah Meydan, düğün töreni için traktörünü gelin arabası yaparak süsledi. Önünde "Evleniyoruz" yazan traktörle, Gazi Mahallesi'ndeki kız evine giden damat Emrah Meydan, düğüne traktörle geldi.
Traktörün römorkunu balonlarla süsleyen damat Emrah Meydan gelin Tuğba Meydan davulcular ve sağdıçlarla birlikte ilçe meydanında konvoylar eşliğinde düğün salonuna geldi.
Güzergah boyunca vatandaşların ilgisiyle karşılaşan gelin ve damat, diğer sürücülerden de alkış aldı. Düğün salonuna traktörle gelen gelin ve damat davetlilerden büyük alkış aldı.
Damat, traktörü gelin arabası yapmanın eşinin fikri olduğunu söyledi.
Eşinin ilk etapta teklifini biraz garip karşıladığını ama daha sonra kabul ettiğini ifade eden Emrah Meydan, "Traktör konusunda daha önce eşime karşı çıktım. Eşimin traktörünü gelin arabası yapmak istemesi ilginç geldi. İlkler hiç bir zaman unutulmaz. Ben de eşimin kararına saygı gösterdim. Sonrasında benim de kafama yattı. Yaz mevsiminde kır düğün salonunda iyi olacağı düşüncesiyle sağdıcımı davulcuları eşimi alarak traktör römorkunda düğüne gittik" dedi.
Tuğba Meydan ise üniversitedeyken bir farklılık arayışında olduğunu belirterek, "Bu arayışta aklıma traktör geldi. Aynı zamanda biz Yörük çocuğuyuz. Özümüzü yansıtmadık istedik. Bize de bir farklılık katar diye düşündüm. Traktör konusunda hayallerim vardı. Düğün zamanı geldiğinde nişanlımı traktör konusunda ikna ettim. Beraber bunu planladık ve istediğimiz oldu" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Traktörü gelin arabası yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN