Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüpraş'taki yangın kontrol altına alındı

İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan Tüpraş İzmir Rafinerisi'nden çıkan yoğun duman ilçede panik yarattı. Dumanın ham petrol ünitesi tuz giderici çıkış hattındaki bir kaçak nedeniyle oluşan alevlenme neticesinde oluştuğu öğrenildi.

Saat 10:50'de Aliağa Tüpraş Rafinerisi'nde meydana gelen yangın; Rafineri Teknik Emniyet Ekipleri'nin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Yangının ham petrol ünitesi tuz giderici çıkış hattındaki bir kaçağın alev alması ile ortaya çıktığı açıklamasında bulunan Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü yetkilileri, alevlerin kısa süre kontrol altına alındığını ifade etti.
Olay sırasında, Aliağa Belediyesi ve Petkim teknik emniyet gruplarının da destek amaçlı rafineriye giriş sağladığı belirtilirken olayda can kaybı yaşanmadığı öğrenildi. Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü yetkilileri olay sonrası yaptığı açıklamada; Olayın çevre ve insan sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmamaktır. Rafineri üretim ve satış operasyonları planlandığı şekilde devam etmektedir" ifadelerini kullandı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüpraş'taki yangın kontrol altına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN