Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TurAz Kartalı 2015 Tatbikatı heyetleri toplandı

Azerbaycan Savunma Bakamı Zakir Hasanov Azerbaycan ve Türkiye Hava Kuvvetleri'nin ortak düzenlediği 'TurAz Kartalı 2015' tatbikatına katılan heyetle bir araya geldi.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hesenov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun ve bakanlığın yönetici kadrosu "TurAz Kartalı - 2015" ortak tatbikatında yer alan Azerbaycan ve Türkiye Hava Kuvvetleri'nin hava araçlarının bulunduğu havaalanına gelerek incelemelerde bulundu.
İki ülkenin güvenliği açısından eğitimin önemini vurgulayan Savunma Bakanı bunun askeri gücümüzün daha bir örneği olduğunu kaydetti. Tatbikat katılımcılarına başarılar dileyen Hasanov, tatbikatın başarılı bir şekilde yapılmasından memnun kaldığını ifade etti.
Tatbikatın Azerbaycan'da düzenlenmesinin önemini vurgulayan Büyükelçi Alper Coşkun gurur duyduğunu belirterek, son yıllarda bu tür ortak tatbikatlar yapılmasının artık gelenek haline geldiğini söyledi. Daha sonra Savunma Bakanı savaş uçaklarını inceleyerek araçlar hakkında teknik heyetten bilgi adlı. "TurAz Kartalı-2015" tatbikatı çerçevesinde Bakü, Kürdemir ve Yevlax havaalanlarında uçuşlar gerçekleştiriliyor. Tatbikatta 200'den fazla özel heyet, 60'dan fazla pilot katılıyor. Genel olarak tatbikatta 30'a yakın helikopter ve savaş uçağı katılıyor. Türkiye bu tatbikatlara 3 adet F-4, 6 adet F-16 uçakları ve bir helikopterle temsil ediliyor. Bu yılki tatbikatta geçen yıldan farklı olarak, ilk kez Mi-35 savaş, Sikorski UH-60 savaş-nakliye helikopterleri de katılıyor.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
TurAz Kartalı 2015 Tatbikatı heyetleri toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN