Turistlere uygunsuz davrananlara ceza talebi

Bursalı turizmciler, yerli ve yabancı turistlere uygunsuz davranışta bulunan esnaf ve vatandaşların derhal cezalandırılmasını istedi.

Bursa'da bir yerli turistin yemek geç geldiği için çıkan tartışmada darp edilmesi üzerine ortak açıklama yapan TURSAB, GÜMTOB, BUSAT, BURO ve SKAL, "Pazar günü meydana gelen olayda, Bursa'da önce Arap sanılan, fakat daha sonra Vanlı olduğu anlaşılan bir misafirin yemek geç geldiği gerekçesiyle darp edilmesi ulusal basına yansıdı. Bu olay münferit bir hadisedir. Bursa'ya gelen Arap turistler hizmetten ve gördükleri misafirperverlikten memnun. Bunu şehir dışından gelen acente yetkilileri söylememektedir" dedi.
Bursalı turizmciler adına basın açıklaması yapan BTSO Turizm Konsey Başkanı Hasan Eker, "Turiste ve misafire uygun olmayan davranışta bulunan esnaf derhal cezalandırılmalıdır. Turisti dolandırmaya yönelik veya turiste yönelik şiddet cezaları artırılmalıdır. Bahsi geçen olayda acenta kullanılmadığı görüşülmüştür. Şüphesiz acenta organizasyonu ile gerçekleşen turlarda mağduriyet asgari seviyededir" dedi.
Bursa'nın termal ve sağlık alanında teşviklere ihtiyacı olduğunu ifade eden Eker, "Afyon'da olduğu gibi gerek termal alanda, gerekse sağlık alanında teşviklere ihtiyaç vardır. Bu konuda vekillerimizin desteğini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistlere uygunsuz davrananlara ceza talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN