Uyurken soyulmaya çalışılan kadın, hırsızı yalvartmış

Adana'da evinde uyurken kolundaki bileziği çalınmak istenen kadın, "Kolumda kıpır kıpır bir şey hissettim. Gözümü açtım şapkalı biri var. 'Ne yapıyorsun?' dedim ses çıkarmadı. 'Uğur' diye bağırınca kaçıp pencereden atlamak istedi. Ama ben pencereyi kapatınca eli sıkıştı 'beni bırak' diye yalvardı" dedi.

Olay, Yüreğir ilçesine bağlı Kışla Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Can. T. (28) iki katlı eve açık olan pencereden içeri girip cep telefonu ve 750 lira para aldı. Çaldığı bazı malzeleri de evin arka tarafındaki pencereye poşetle astı. Daha sonra diğer odalara girip değerli eşya olup olmadığına baktı. Hırsız, uyuyan ev sahibi Zöhre Karaali'nin kolunda bilezikler olduğunu gördü. Hemen yanındaki yan keskiyi çıkartıp kadının yanına koyup eliyle de bilezikleri çıkartıp çıkartamayacağına baktı. Bu sırada Karaali kolunda birşey gezdiğini hissederek uyandı. Karaali, gözünü açtığında önünde ayakta şapkalı birinin durduğunu görünce önce oğlu zannetti ancak sonra oğlunun olmadığını anlayınca "Sen kimsin ne yapıyorsun" diye bağırdı. Zanlı, hiç konuşmadan olduğu yerde durdu. Bu sırada kadın, hırsız olduğunu anlayarak oğlunu çağırması için Uğur diye seslendi. Bunun üzerine hırsız, koşarak camdan kaçmaya çalıştı. Kadın da yattığı yerden kalkarak hırsızın arkasından gitti. Hırsız tam pencereden atlayacağı sırada pencereyi kapattı ve hırsızın eli pencerede sıkıştı. Kadın bir taraftan oğlundan yardım isterken bir taraftan da hırsızı bırakmadı. Bu arada hırsız "Teyze ne olur beni bırak" diye yalvarmaya başladı. Kadın hırsızı bırakmayınca hırsız önce cama kafa daha sonrada omuz atarak kadını itip ellerini kurtararak kendini aşağı attı. Yere düşen hırsız, kaçarak evden uzaklaştı. Bu atlayıp kaçma anları da güvenlik kamerasına yansıdı. Daha sonra hırsız uyuşturucu bağımlısı olduğu için bir yerde yığılıp kalınca bir vatandaşın ihbarı üzerine yakalandı. Bu arada Karaali de polisi arayarak şikayetçi oldu. Polis, Karaali'nin ihbarı üzerine yakalanan zanlı Can T.'yi Karaali'ye gösterdi. Karaali, hırsızın yüzünü karanlık olduğu için görmediğini ancak parmaklarının pencereyi kapattığı için zarar gördüğünü söyledi. Polis bu bilgi üzerine zanlının parmaklarına baktığında sıkışmadan dolayı kanama olduğunu belirledi. Zanlı adliyeye sevk edilerek tutuklandı.
"ARTIK KİMSE BENİM EVİME GİRMEYE CESARET EDEMEZ"
Karaali yaşadığı dehşet anlarını aradan zaman geçmesine rağmen sanki o anı yaşıyor gibi anlatarak, "Uzandım dalmışım bir baktım kolumdaki bilezikleri almaya çalışan şapkalı bir adam, oğlum Uğur sandım önce başka biri olunca sen kimsin dedim bağırdım, ne arıyorsun burada dedim. Hiç seslenmedi sonra hasta kardeşim Ramazan, kalkıp oturunca ona Uğur'u çağır dedim. Buradan hemen kaçtı. Ben de pencereye yöneldim hemen atlayıp ineceğini tahmin ettim. Pencereyi bir kapattım ellerini kıstırdım kan oturttum. Tam yakalayacaktım ama cama kafa vurdu beni korkutmaya çalıştı ama ben korkmadım. Aşağıdaki kiracının penceresinin demirine atladı kaçarken gördüm. Hala o anı yaşıyorum panik içinde kaç gündür uyumuyorum zaten" dedi.
Karaali zanlının polis tarafından hemen yakalandığını belirterek"Türk polisinden Allah razı olsun o kadar güzel çalışıyorlar ki, Allah onların yokluğunu vermesin her zaman dualarımız onlarla zaten anında yakaladılar" diye konuştu.
Karaali hırsızı pencerede yakaladığında kendisine yalvardığına dikkat çekerek şunları kaydetti: "Hırsız 'teyze bırak beni bırak beni' diye yalvardı. Ama ben bırakmadım. Bir boşluktan istifade etti. Uğur, diye bağırırken cama omuz vurdu ve kaçtı. Bilezikleri artık takmıyorum korktum bankaya koydum. Ama ben yinede korkmadım korkmam yani pabuç bırakmadım ona, bir daha kimse cesaret edemez benim evime girmeye, girsinler de görsünler fare gibi sıkıştırdım."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyurken soyulmaya çalışılan kadın, hırsızı yalvartmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN