Vatandaşın ihbarı faciayı önledi

22.09.2015 | 11:35

Mardin’de, teröristler bir araç çalarak, içerisine 500 kilogramlık bomba yerleştirip, polisin geçiş güzergahına bıraktı. Olayı fark eden bir vatandaşın ihbarı üzerine durumu öğrenen polis, bombayı çevredeki evleri tahliye ettikten sonra patlattı.

Olay, dün gece saatlerinde merkez Artuklu ilçesi Nur mahallesinde meydana geldi. Teröristler, çalarak içerisine 500 kilogramlık bomba yerleştirdikleri aracı, burada polisin geçiş güzergahına bıraktı. Durumu farkeden bir vatandaş, polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine olay yerine zırhlı araçlarla çok sayıda polis sevk edildi. Aracın etrafında geniş güvenlik önlemleri alarak, güvenlik şeridi oluşturan polis, olası bir riske karşı çevredeki evlerde oturan vatandaşları da tahliye etti. Bomba, bir süre sonra olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları tarafından kontrollü bir şekilde patlatıldı. Patlamanın sesi kentin dört bir yanından duyulurken, olay yeri, çevresindeki birçok ev ve işyeri ile bir camide tahribatlar oluştu.
Öte yandan, bir grup terörist de, Mardin'in Dargeçit ilçesi ile Batman'ın Hasankeyf ilçesi arasında bulunan Ilısu Barajı çevresinde nöbet tutan asker ve koruculara roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıda, ölen ya da yaralanan olmadı. Her iki olayın ardından teröristlerin yakalanması için çok yönlü çalışma başlatıldı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN