Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vefalı koca 6 yıldır yatalak eşine bakıyor

En ufak tartışmalarda, yaşanan küçük zorluklarda kavga eden, soluğu mahkeme önlerinde alan çiftlerin haberleri ekranları kaplarken, sadece sefada değil, cefada da birbirlerine omuz veren aile örnekleri de topluma umut veriyor. Samsun’da 6 yıldan beri yatalak olan eşine bakan 40 yaşındaki Ahmet Orçun Aral da bunlardan biri... Aral tam anlamıyla, ‘vefalı eş’ örneği sergiliyor. Nikah masasında söylenen “Hastalıkta ve sağlıkta” sözüne, sözde değil özde sadık kalan Ahmet Orçun Aral, 6 yıldır yatalak olan eşine gözü gibi bakıyor. Aral, çok sevdiği eşinin iyileşmesi için yardım bekliyor.

Aslen Samsunlu olan Ahmet Aral, işi dolayısıyla Mersin'de yaşadığı sıralarda komşularının kızı olan Sevtap (37) ile tanıştı. Sevtap'ın ailesinin karşı çıkması üzerine iki genç kaçarak evlendi. Daha sonra çift, Samsun'a taşındı. Altı yıl önce çocukları Buğra Aral (10) ile birlikte bir pastanenin önünde Sevtap Aral, baygınlık geçirerek eşi Ahmet Aral'ın omzuna yığıldı.

KISMİ FELÇ OLDU, 3. DEFA AMELİYAT OLACAK
Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Sevtap Aral'ın beyninde tümör olduğu belirlendi. Daha sonra Sevtap Aral'ın ailesi, kızlarını Mersin'de ameliyat edilmesini istedi. Mersin'de tümör ameliyatı yapacak doktor olmadığı gerekçesiyle Adana'da bir doktora ameliyat olan Sevtap Aral'ın beynindeki ur tam alınamayınca ikinci kez ameliyat oldu. İkinci ameliyat sonucunda Sevtap Aral kısmi felçli bir şekilde ameliyattan çıktı. Çift daha sonra Samsun'a döndü ve Sevtap Aral'ın beynindeki tümörler ikiye çıktı. Samsun'daki doktorlar tetkikler sonucunda, üçüncü bir ameliyatın gerektiğini çifte söyledi.

MADDİ SIKINTILAR AİLEYE ZOR DURUMLAR YAŞATIYOR
Ahmet Aral, hastalıktan sonra işinden ayrılıp 6 yıldır kendini eşine ve çocuğuna adadı. Tümörler nedeniyle eşinin geçirdiği şiddetli ağrı ve kasılmalar nedeniyle eşini günde 2-3 kez ambulansla acile götüren Ahmet Aral, tedavi bittikten sonra eşini eve taksi ile getiriyor. Kirada oturup, sadece eşinin engelli aylığı ve bakım ücretiyle evi geçindirmeye çalışan Ahmet Aral, maddi olarak büyük zorluklar yaşıyor. İlaç masrafları ve ev geçimi için çoğu zaman sıkıştığını söyleyen Ahmet Aral, zaman zaman eşinin ilaç ve evinin zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için buzdolabı ve çamaşır makinesini satmak zorunda kaldığını ifade etti. Bütün olumsuzluklara rağmen eşi ve çocuğu için yaşadığını ve ailesini çok sevdiğini söyleyen Ahmet Aral, eşine baktığını ve evde tüm işi kendisinin yaptığını anlattı.

SEVTAP ARAL: "O OLMAZSA OLMAZDI"
Eşinin kendisi için eli ayağı olduğunu söyleyen Sevtap Aral, "İlk evlendiğimizden bu yana çok şeyler çektik. Çok şeyler yaşadık ama birbirimizi bırakmadık. Hastalığımdan sonra benim en büyük destekçim oldu eşim. Hani insanlar baston kullanır ya eşim benim iki taraflı bastonum. Hastaneye giderken eşim beni kucağında çıkartıyor. O olmazsa olmazdı! Bizim kimsemiz yok. Sadece iki kişiyiz, bir de çocuğum var. Eşim ve çocuğum yanımda olsun huzurlu olayım başka bir şey istemiyorum. Hastalık keşke geçse, kocama keşke ben yemek yapabilsem. Temizliği yapabilsem. Ben 37 yaşındayım ve yapamadığım çok şey var. Hasta olduğumda o beni bırakıp gidebilirdi. Ama beni bırakmadı. Allah ondan razı olsun" dedi.
Aral ailesinin 3 sınıfa giden çocukları Buğra Aral, "Annemin dediği gibi her şey yakında geçecek, buna inanıyorum" diye konuştu.

AHMET ARAL: "ONU ÇOK SEVİYORUM"
Sevgi ve saygının çok önemli olduğunu söyleyen Ahmet Aral, " 'Hastalıkta ve sağlıkta…' derken imza atarken bunlar benim hep aklıma geliyor. Gerçekten hastalıkta ve sağlıkta olması gereken şeyler bunlar. Eşim bu şekildeyken hele sana bakamam, edemem demek kesinlikle yok. Keşke öyle bir imkan olsa da keşke benim başımı kesip eşime taksalar, eşimin başını da kesip bana taksalar. Ben bu acıyı çekerim ama o bayan, o nazik. O bazı şeyleri kaldıramayabilir. Ben erkek adamım sürünerek de giderim ama o bayan o dışarıda sürünemez. Eşimi çok seviyorum. Onun iyileşmesi için elimden gelen her şeyi yapıyorum" şeklinde konuştu.
İlkadım Unkapanı Mahallesi'nde ikamet eden çift, bir apartmanın bodrum dairesinde yaşıyor. Aile, hayırseverlerden yardım bekliyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Vefalı koca 6 yıldır yatalak eşine bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN