Vicdansız hırsız yardım parasını böyle çaldı

Ankara'da bir çiğ köfte dükkanının boş olmasından yararlanan hırsız, tezgahın üzerinde bulunan yardım kutusunu çaldı. Keçiören'de yaşanan hırsızlık anları güvenlik kameralarına yakalandı.

Kutuyu ceketinin altına gizleyerek dükkandan çıkaran hırsız, olay yerinden hızla uzaklaştı. Kamera görüntüleri incelendiğinde hırsızın önce dükkana gelip çiğ köfte yediği ve keşif yaptığı daha sonra da boşluktan yararlanıp kutuyu çaldığı görüldü.
Dükkan sahibi Eyüp Elik, yaşanan hırsızlık olayıyla ilgili olarak, "Gelen kişi herhalde kasayı soymaya geldi. Arkasından ben yetiştim. 'Buyurun' dedim çağırdım. İlk etapta tabi şaşırdı. Sonra cebinden 3 lira para çıkardı. Bir tane dürüm yaptım, verdim. Tabi ben bu kişiyi tanıyorum. Buralarda oturuyor, Keçiören'de. Bu çevrenin çocuklarından. Çocuk diyorum ama 25-30 yaşlarında kendisi. Sonra dürümü verdim, yiyerek dışarı çıktı. Ardından 5-10 dakika beni gözetledi herhalde. Ben yan tarafa da bakıyorum aynı zamanda, orada uğraşırken ayak sesleri duydum. Yanımda arkadaşım vardı Ahmet. 'Ahmet yan tarafa bak' dedim. Tabi Ahmet baktı fark etmedi. Sonradan bir baktım ki almış gitmiş. Kamera görüntülerini açtım. Yüzde 90 bu dedim. Çünkü her haliyle, hareketiyle belli ediyordu; buraya art niyetle geldiğini" ifadelerini kullandı.
"Buradaki hayır kutusu öncelikle, bizim paramız değil ama burada yüzlerce kişinin parası var" diyen Elik, "Bilmiyorum nasıl yer. 25-30 lira için değecek bir şey değil. Herhangi bir şekilde polise falan şikayet etmedim. Haber kanallarına verelim bu kişi rezil olsun dedik. 25-30 lira için genç bir adama yakışacak bir olay değil" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Vicdansız hırsız yardım parasını böyle çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN