Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıranlar yakandı

Maddi durumları kötü olduğu için Özbekistan'dan Türkiye'ye gelen iki kadını fuhuş batağına düşürdüğü ileri sürülen 4 kişi yakalandı.

Olay Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre Özbekistan'da maddi durumları kötü olan evli ve 4'er çocukları bulunan Shokhlo Ismaillova (39) ile Makhbaba Khalimova (42) çocuk ya da yaşlı bakıcılığı yapmak üzere İstanbul'a geldi.
Burada bir süre iş arayan iki arkadaş iş bulabileceklerinin söylenmesini üzerine Gaziantep'e gitti. Ancak burada da iş bulamayınca bu kez de Osmaniye'ye geldi. Shokhlo Ismaillova Osmaniye'de kalırken sosyal paylaşım sitesinden Serkan Ç. isimli Adanalı bir kişiyle arkadaş oldu. Serkan Ç, kadınları Yumurtalık'a davet etti. Serkan Ç., Shokhlo Ismaillova ile arkadaşı Mustafa M.'yi de Makhbaba Khalimova ile sevgili oldu.
Bir süre sonrada iki arkadaş kadınlara fuhuş yaptırmaya başladı. Mustafa M. kadınları otomobiliyle müşterilere götürüp getirmeye başladı. Daha sonra Mehmet Salih Ş. (54) ve Hüsnü A.'da (51) kadınlar ile tanışarak onlarla hem birlikte olup hem de müşteri bulmaya başladı. Zanlılar Özbek asıllı kadınları evlenmek ve iş vaadiyle kandırıp fuhuş yaptırdı. Bu arada, polise Özbek asıllı iki genç kadına fuhuş yaptırıldığı ihbarı geldi. Bunun üzerine operasyon başlatan polis iki kadın ve 4 şahsı gözaltına aldı.
Kadınlar Özbekistan'da çocukları ve ailelerinin maddi durumları kötü olduğu için Türkiye'ye çocuk ya da yaşlı bakıcılığı yaparak para kazanmaya geldiklerini ancak kendilerinin iş ile evlilik vaadiyle kandırılarak fuhuş yaptırıldığını söylediği öğrenildi. Zanlılar ise suçlamaları kabul etmedi. 4 zanlı ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilirken kadınlar göçmen idaresine teslim edildi.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıranlar yakandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN