Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarasanın ısırdığı adam dan öldü

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, teşhisi konulduktan sonra ölen hastayı yarasanın dışında gelincik ya da tilkinin de ısırmış olabileceğini söyledi.

Prof. Dr. Yeşim Taşova, teşhisi konulduktan sonra kaldırıldığı hastanede gece hayatını kaybeden Veli A.'nın (34) Osmaniye'nin Kadirli ilçesinden 'a tarım işçisi olarak çalışmaya gittiğini belirterek, hastanelerine gelmeden 45 gün önce de çadırda akşam dinlenirken içeri giren bir yarasa tarafından ısırıldığını ilk önce aşı olmayı düşündüğünü ancak vazgeçtiğini söylediğini ifade etti.
Olaydan 35 gün sonra kaşıntı şikayetleri üzerine Karaman Devlet Hastanesi'ne giden Veli A.'nın kendisini bir hayvanın ısırdığını söylemediğini bu yüzden de teşhis konulamadığını anlatan Prof. Dr. Taşova, Karaman'dan döndükten sonra başka rahatsızlıklar da ortaya çıkınca Veli A.'nın Adana'daki Çukurova Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu, burada sudan korktuğu fark edilince kuduz olabileceğinden şüphelenildiğini ve doktorlar sorunca kendisini yarasa ısırdığını söylediğini belirtti. ÇÜ Balcalı Hastanesi'ne sevk edilen hastanın karantinaya alınarak uyutulduğunu ifade eden Prof. Dr. Yeşim Taşova,"Hastadan örnekler alındı, kuduz olduğu kesinleşti. Gerekli bütün tedbirler alındı. Çok geç başvurduğu için kuduz virüsü ilerlediğinden hayatını kaybetti. Kendisi uyutulmadan önce yarasa ısırdığını söylemiş. Yanında çalışan arkadaşları da gelincik yada tilki ısırmış olabileceğini söylemiş. Bundan sonraki aşamada sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı müdürlüğü ekiplerinin özel ilaçlama yapmalarından sonra ailesine teslim edilecek" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarasanın ısırdığı adam kuduzdan öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN