Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni doğan bebeği Munzur Çayı'nda boğdular

Yeni doğan kız bebek bezle boğulup kadın çantasında Munzur Çayı'na atıldı.

Tunceli'de Munzur Çayı kenarında balık avlamaya giden vatandaşlar, su kenarında takılmış olarak buldukları çantayı açtıklarında içinde yeni doğmuş bir kız bebek cesedi gördü. Güvenlik güçlerinin yaptığı incelemede bebeğin kefen gibi sarılarak boğulduktan sonra kadın çantasını konulup çaya atıldığı belirlendi. Henüz göbek bağı bile kesilmemiş ve bir günlük olduğu tahmin edilen bebeğin yasak ilişki sonucu dünyaya gelmiş olabileceği ihtimali üzende duran jandarma, öncelikle annenin belirlenmesi için çalışma başlattı.
Tunceli il merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan Anafatma mevkiinde Munzur çayı kenarında olta ile balık avlayan vatandaşlar, çay içinde çalılıklara takılmış bir kadın çantası buldu. Çantayı su kıyısına getirerek açan amatör balıkçılar, içinde vücudunun tamamı bezlere sarılmış bir kız bebek cesedine rastladı. Durumu hemen jandarmaya haber veren balıkçılar, çantayı olay yerine gelen ekiplere teslim etti. Tunceli Jandarma Komutanlığı'na bağlı olay yeri inceleme ekipleri çantayı inceledikten sonra açtı. Açılan çantadan içinde bezlere sarılarak, ağzı kapatılmış boğulmuş bebek cesedi dışarı çıkarıldı. Jandarma ekiplerinin yaptığı ilk incelemede bir günlük olduğu tahmin edilen bebeğin göbek bağının henüz kesilmediği ve muhtemelen 1 günlük kız bebek olduğu anlaşıldı.
Jandarma tarafından Tunceli Devlet Hastanesi morguna kaldırılan bebek cesedi üzerinde yapılan ön incelemede bebeğin sağlıklı doğduğu kilosu ve boyunun standartlar dahilinde ve bir günlük olduğu tespit edildi. Bebek cesedi daha ayrıntılı inceleme yapılmak üzere Cumhuriyet savcılığının talimatı ile Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Cumhuriyet savcılığının başlattığı soruşturma kapsamında bebekten alınan kan örnekleri ile yola çıkılarak ilk olarak annesinin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Tunceli genelindeki hamile kadınlar üzerinde çalışma başlatılırken Tunceli yönünden Ovacık ve Munzur vadisi güzergahındaki tüm mobese kameraları da incelemeye alınarak çocuğunu Munzur suyuna atarak boğan cinayet zanlısı aranmaya başlandı.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni doğan bebeği Munzur Çayı'nda boğdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN