Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zihinsel engelli kız hamile kalınca tecavüze uğradığı ortaya çıktı

Osmaniye'de, 34 yaşındaki zihinsel engelli Hanife İ. isimli genç kızın, tecavüze uğrayıp 8.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Osmaniye merkeze bağlı Serinova Köyü'nde babası ve erkek kardeşi ile birlikte yaşayan Hanife İ. isimli zihinsel engelli kızın karnı büyüğünce kardeşi Mustafa İsli (28) tarafından Osmaniye Devlet Hastanesi'ne hastaneye götürüldü. Burada yapılan muayene neticesinde zihinsel engelli kıza 8.5 aylık hamile teşhisi konuldu. Kızının 8.5 aylık hamile olduğu haberini alan baba İbrahim İ. kısmi felç geçirerek yatağa düştü.

"TÜM KÖY BİLİYORMUŞ EN SON BİZ DUYDUK"
Kardeşinin 8.5 aylık hamile olduğunu öğrenen Mustafa İ., jandarmaya suç duyurusunda bulundu. Jandarma konuyla ilgili yaptığı araştırmada zihinsel engelli Hanife İ'ye tecavüz eden kişi veya kişilere dair biz iz bulamadı. Önce köyde tecavüz olduğu söylentileri yayıldığını belirten Mustafa İ., "Ancak biz bu söylentileri dikkate almamıştık. Kardeşimi hastaneye götürdüğümüzde gerçeği öğrendik. Demek ki köyde tecavüzü biliyorlarmış en son biz duymuşuz" şeklinde konuştu.

SİNİR HASTASI BABASI DA YATAĞA DÜŞTÜ
Köyde tecavüze uğrayıp 8.5 aylık hamile olduğu ortaya çıkan zihinsel engelli Hanife İ.'nin annesi Iraz İ.'nin 10 yıl önce hayatını kaybettiği, baba İbrahim İ.'nin ise sinir hastası olduğu ve tedavi gördüğü öğrenildi.
Kızının tecavüze uğrayıp hamile kaldığını öğrenen İbrahim İ., haber üzerine kısmi felç geçirerek yatağa düştü. Hiçbir iş yapamadığını geçimlerini oğlunun sağladığını belirten İbrahim İ., "Ne söyleyeyim ne diyeyim bilemiyorum. Ben böyle yatıyorum yatağa düştüm" şeklinde konuştu.

"BEBEĞE DEVLET KORUMASI İSTİYORUZ"
Zihinsel engelli Hanife İ.'nin kardeşi Mustafa İ., can güvenliklerinin dahi olmadığını belirterek, "Kardeşime bunu yapan kişi veya kişiler bize de her an bir şeyler yapabilir can güvenliğimiz dahi yok. Ben jandarmadan ve yetkililerden de bu konuda yardım istedim ancak kimse ilgilenmedi. Şurada 1 ay sonra bu bebek doğar. Ben hem yatalak babama hem zihinsel engelli kardeşime bakıyorum. Kardeşim zaten kendine bakamayacak durumda, bebeğe nasıl baksın. Ben yetkililerden hem kardeşim için hem de doğacak bebek için devlet korumasına alınmasını istiyorum. Veya çocuğu olmayan birine evlat verilebilir" şeklinde konuştu
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Zihinsel engelli kız hamile kalınca tecavüze uğradığı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN