Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li İnce’den ’Tıbbı Onkoloji Ünitesi’ İsteği

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
CHP Milletvekili Muharrem İnce, kentteki kanser hastalarının tedavi ve kemoterapi için başka illere gitmek zorunda kaldığını belirterek, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan Yalova’ya Tıbbi Onkoloji Ünitesi kurulması istedi.
Yalova’daki kanser hastalarının sıkıntı ve taleplerini Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na bildiren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, verdiği soru önergesi ile konuyu TBMM gündemine taşıdı. İnce, Bakan Müezzinoğlu’nun cevaplaması için verdiği soru önergesinde şu ifadelere yer verdi:
"Yalova’da Tıbbi Onkoloji Ünitesi hem fiziki şartların yetersiz olması hem de Tıbbi Onkoloji Uzmanı doktor ve yardımcı sağlık personeli bulunmadığı için açılamamaktadır. Kanser teşhisi konulan hastalarımız Yalova’dan İstanbul, İzmit, Bursa gibi çevre illere gitmekte, kemoterapi alan hastalar kemoterapi tedavisinden sonra otobüslerle Yalova’ya dönmek zorunda kalmaktadır. Yalova’da kanser hastaları ve hasta yakınları Yalova Kanser Hastaları Derneği’ni kurmuş, bu dernek Yalova’da Tıbbi Onkoloji Ünitesi kurulması için 25.000 imza toplamışlar, taleplerini ve bu imzaları Cumhurbaşkanı’na, Başbakana ve size ulaştırmışlardır. Bütün bunlara rağmen Yalova’da Tıbbi Onkoloji Ünitesi kurulmamış, hastalarımızın çile yolculuğu devam etmektedir. Yalova’da kanser teşhisi konulan ve halen kemoterapi tedavisi alan hasta sayısı kaçtır? Yalova’da Tıbbi Onkoloji Ünitesi kurulmamasının gerekçesi nedir?
Yalova’da Tıbbi Onkoloji Ünitesi kurulmasının maliyeti nedir? Yalova dışında başka hangi illerimizde Tıbbi Onkoloji Ünitesi bulunmamaktadır? Yalova’da Tıbbi Onkoloji Ünitesi ne zaman açılacak, kemoterapi tedavisi gören hastaların çile yolculuğu ne zaman bitecektir? Ak Parti döneminde sağlık alanında Yalova’da hangi yatırımlar yapılmıştır? Bu yatırımların toplam maliyeti nedir? Ak Parti döneminde hangi ile kaç liralık sağlık yatırımı yapılmıştır?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li İnce’den ’Tıbbı Onkoloji Ünitesi’ İsteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN