Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Genel Sekreteri Tekin Başbakana Çağrıda Bulundu:

Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, kendisine verdikleri Ortadoğu raporunu kamuoyu ile paylaşmalarını istedi.
CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin seçim ofisi açılışına katılan Genel Sekreteri Gürsel Tekin, kalabalık bir partili grubu tarafından karşılandı. Burada halka hitap eden Tekin, bir ülkenin yöneticilerinin aldatıldığı ortamda o ülkenin bağımsızlığının tehlike altında olduğunu söyledi. Tekin, "Bu ülkeyi yönetenlerin kendi ifadelerine baktığınızda, Türkiye’nin yönetilemediğini, bir yönetim zafiyeti içerisinde olduğunu görüyoruz. Hatta ehliyetini kaybetmiş bir iktidarla karşı karşıyayız. İki gün önce eski başbakanın bir televizyon konuşmasında, özellikle geçmiş dönemlerde kurulan kumpaslarla ilgili CHP’nin mücadelesinde, CHP’nin eski genel başkanını çok ağır bir şekilde eleştiren ifadelerini hepiniz gördünüz. ’Biz aldatılmışız. Biz yanıltılmışız. Biz kandırılmışız’ dedi. Bir ülkede bir başbakan, bir cumhurbaşkanı, ülkeyi yöneten insanlar, rahatlıkla kandırılabilecek bir duruma gelmişlerse, o ülkenin bağımsızlığı her zaman tehlikededir" dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da seslenen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Davutoğlu’na da bir şey hatırlatmak istiyorum. 2010 yılında sıfır politika dedikleri, hatta AKP yöneticileri ekranlara çıktıklarında, ’küresel dünyanın bir parçası olduk’ dedikleri dönemde, CHP olarak bütün kaygılarımızı o dönem ifade ettik. Yetmedi, Ortadoğu coğrafyasının tamamıyla CHP ana muhalefeti olarak görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerin tamamı rapor haline getirildi. Eski Dışişleri bakanı, bugünkü başbakana gönderildi. Davutoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. CHP’nin size gönderdiği raporların tamamını kamuoyu ile paylaşın. CHP’nin öngörülerinin ne kadar yüksek olduğunu, bunların da dış politika da ne kadar çapsız olduğunu hep beraber görmüş olacağız. Onlar açıklamasalar bile, önümüzdeki günlerde CHP olarak biz bu raporları kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.
Ardından CHP Yalova Mlletvekili Muharrem İnce’nin seçim irtibat ofisinin açılışını gerçekleştiren Gürsel Tekin’e Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Genel Sekreteri Tekin Başbakana Çağrıda Bulundu:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN