Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyanet Vakfı’ndan İhtiyaç Sahiplerine Alışveriş Kartı

Giriş Tarihi: 30.6.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 05:01
Diyanet Vakfı’ndan İhtiyaç Sahiplerine Alışveriş Kartı
Müftülüğü, Diyanet Vakfı Şubesi kanalıyla ihtiyaç sahiplerine Ramazan dolayısıyla alışveriş kartı dağıttı.
Yalova Müftüsü ve Diyanet Vakfı Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Üskülüplü’nün katılımı ile vakıf binasında kartlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Burada açıklamalarda bulunan Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüplü, "Diyanet Vakfı her yıl olduğu bu yılda ülke ve dünya genelinde 10 milyon liralık değerinde yardım planladı. Şu anda bu yardım dünyanın tüm ülkelerinde yapılıyor” diye konuştu.
Bu yardımların ciddi ihtiyaç sahiplerine gittiğini belirten Üskülüplü, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Türkiye’nin içerisinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize vakfın yardımları hız kesmeden devam ediyor. Yalova’da ise geçen yıllarda olduğu gibi kart sistemi ile kardeşlerimize yardım edeceğiz. Her biri 25 lira değerinde olan 3 adet kart vereceğiz. Toplamda 75 lira değerinde olan bu kartlar ile kardeşlerimiz ilgili mağazadan alışverişlerini yapacaklar. Şimdiden afiyet olsun" dedi.
Geçen yıl Yalova’da 10 bin liralık bağış toplandığını belirten Üskülüplü, "Bu yardımları tamamen vakfın teveccühü doğrultusunda olan yardımlardır. Aynı zamanda Diyanet Vakfımız zekat ve fitre konusunda da ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım edecektir. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız hem vakfın genel müdürlüğünde hem de bankalarda açılan zekat ve fitre fonuna bağışlarını gerçekleştirebilir. İhtiyaç sahipleri kardeşlerimize fitreleri doğrudan, Ramazan ayı bitmeden vereceğiz. Geçen yıl Yalova’da 9-10 bin civarında zekat ve fitre birikimi oldu. Bu fitreleri ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimiz ağırlıklı olarak vermeye çalıştık" dedi.
Türkiye’de ve dünyada en çok yardım yapan kuruluşun Diyanet Vakfı olduğunu söyleyen Üskülüplü, "Türkiye’de ve dünyada en çok yardım yapan kuruluş Diyanet Vakfı’dır. Allah insanların hepsini zengin veya hepsini fakir olarak yaratmamıştır. Bir bölümü fakir, bir bölümü zengin olarak yaratılmıştır. Zengin aşırı zengin olup, har vurup harman savurmayacak. Fakirin ihtiyacını mutlaka karşılayacak. Sabır ve metanet ile ona karşılık verecek. Zenginin malında haset etmeyecek, ama zenginde fakirin ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. O dengeyi sağlamak için bunun olması gerekir. Bu denge için Diyanet Vakfı önemli bir köprüdür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet Vakfı’ndan İhtiyaç Sahiplerine Alışveriş Kartı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN