Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Dünyası Basın Mensupları ’da Buluştu

Giriş Tarihi: 21.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Türk Dünyası Basın Mensupları Yalova’da Buluştu
Türk dünyasının çeşitli bölgelerinden gelen basın mensupları ’da buluştu.
18. Türk Boyları Kültür Şöleni çerçevesinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen "Türk Dünyası Basın Mensupları Buluşması" Kent Müzesi Toplantı Salonun’da gerçekleştirildi. Toplantıya 35 ülkeden 50’yi aşkın basın mensubu katıldı. 21-22-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan toplantıda Türk dünyasının içerisinde bulunduğu sıkıntılar masaya yatırılacak.
9. Türk Dünyası Basın Mensupları Buluşması’nın açılış konuşmasını yapan YAFEM Başkanı Özer Koyuncu, "Bu faaliyet 18 yıl önce başladı 9 yıl öncede Türk Dünyasından ilimize gelen basın mensupları ile birlikte belirlenen temalar üzerinde görüş alışverişi yapmaya ve kararlar almaya başladık. Türk Dünyası denildiğinde, hem coğrafya tarafı, hem kültür tarafı hem de insan tarafı var. Yaşanan sıkıntıların, iyilik ve güzelliklerin basın mensuplarınca tüm Türk dünyasına daha objektif bir şekilde anlatılması çok önemlidir. Bu yıl ise Başta Doğu Türkistan olmak üzere Türk coğrafyasında nerede ne zulüm varsa hepsini konuşacağız, çözüm tekiflerimizi ve nasıl adımlar atılması gerektiğini hep birlikte tartışacağız" dedi.
Toplantıya katılan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Türk dünyası adına önemli bir iş yaptıklarını söyledi. Güleç konuşmasında, "YAFEM bugün 35 ülkeden gelen basın mensuplarını Yalova’da ağırlıyor. Türk dünyasının sesi oluyorsunuz" dedi.
Konuşmaların ardından teşkil edilen divan, 3 gün sürecek toplantıda gerçekleşecek olan oturumların yönetmeye başladı. Oturumlarda alınan kararları içeren ortak bir karar metni yazılarak deklare edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Dünyası Basın Mensupları Yalova’da Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN