Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekor için altı gün sualtında yaşayacak

Dalgıç eğitmen hocası Cem Karabay, tam 146 saat su altında kalacak 30 Ağustos'ta yapılacak rekor denemesini Guinness hakemleri izleyecek

Giriş Tarihi: 2.6.2009 ABONE OL
İstanbul'da Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü sahibi ve dalgıç eğitmen hocası Cem Karabay, 30 Ağustos'ta Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek amacıyla, 6 gün 6 gece suyun altında yaşamak için start verecek.

YİYECEK, UYUYACAK

2004 yılında, emekli SAT Komandosu Namık Ekin ile Anamur-Girne arasını sualtında yüzme ve yine 2005 yılında Namık Ekin'le 5 gün 5 gece sualtında yaşama rekorlarına katılmış olan Karabay, 2007'de gerçekleştirilen bir rekor denemesinde geçirdiği kazada ciddi şekilde yaralansa da, rekor denemelerinden vazgeçmedi. ABD'li dalgıç Jerry Hall'un 121 saatlik rekorunu kırmak için 146 saatini suyun altında geçirecek olan Karabay, temel yaşamsal ihtiyaçlarını yine suyun altında karşılayacak. Beylikdüzü'nde bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkındaki akvaryumda rekoru deneyecek olan Karabay, insanların gözü önünde yemek yiyecek, içecek ve uyuyacak. 6 günlük büyük meydan okumayı Guinness hakemleri izleyecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor için altı gün sualtında yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA