Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay'da 4.5 büyüklüğünde deprem

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Giriş Tarihi: 17.6.2009 09:15 Son Güncelleme: 17.6.2009 17:35 ABONE OL
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin tespitlerine göre, saat 07.29'da merkez üssü Yeditepe beldesinde, aletsel büyüklüğü 4.5 olarak ölçülen sarsıntı kaydedildi.

Depremde can kaybının meydana gelmediği bildirildi.

HATAY VALİ VEKİLİ SAĞSÖZ: DEPREM SONRASINDA 12 İLÇEDE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Hatay Vali Vekili Ömer Bedrettin Sağsöz, sabah 4,5 şiddetindeki depremin ardından 12 ilçede kriz masası oluşturulduğunu ve sağlık kuruluşlarının uyarıldığını söyledi.

Sağsöz, Valilik Brifing Salonu'nda düzenlenen toplantıda, saat 07.29'da meydana gelen merkez üssü Antakya'nın 5 kilometre güney doğusu, derinliği 10 kilometre olan 4,5 şiddetindeki depremde can ve mal kaybı olmadığını belirtti.

Gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Sağsöz, ''Deprem sonrasında 12 ilçede kriz masası oluşturuldu, sağlık kuruluşları uyarıldı. Gelişmelere göre teyakkuzda olunacak. Kandilli Rasathanesi ile irtibat halindeyiz. Sarsıntının öncü veya artçı olup olmadığı yönünde henüz bir bilgi yok'' diye konuştu.

Daha sonra, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, kaymakamlar ve daire müdürlerinin katılımıyla aylık değerlendirme toplantısına geçildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KERKEZ: ANTAKYA 1 NO'LU SAĞLIK OCAĞI BİNASININ İÇ VE DIŞ CEPHESİNDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Antakya 1 No'lu Sağlık Ocağı binasının iç ve dış cephesinde, bugün merkez üssü Samandağ ilçesi olan 4.5 şiddetindeki depremin ardından çatlaklar oluştuğu bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, Akevler Mahallesi'nde Ayşe Fıtnat Hanım Caddesi'ndeki sağlık ocağı binasının eski olması nedeniyle önceki depremde de çatlaklar oluştuğunu ve tadilat çalışması yapıldığını hatırlattı.

Binayı deprem sonrası gezdiğini ve durumu Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğüne ilettiklerini belirten Kerkez, şunları kaydetti:

''Antakya 1 No'lu Sağlık Ocağı binasının iç ve dış cephesinde çatlaklar oluştu. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğümüz gerekli başvurumuzu dikkate alarak, ekipleri inceleme yaptı. Yarın bize rapor verecekler. Rapor doğrultusunda hareket edeceğiz. Gerekirse binayı boşaltarak yeni bir yere taşınabiliriz.''

ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'da 4.5 büyüklüğünde deprem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA