Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağış geçişleri görülecek - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 18.6.2009 07:45 Son Güncelleme: 18.6.2009 08:49 ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Sabah saatlerinde Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşüklük, çamur şeklinde yağış vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'un Anadolu Yakası kısa süreli ve hafif olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri kısa süreli ve hafif olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı görülmesi tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin doğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda toz taşınımı görülmesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...ARKADAŞINA GÖNDER
Yağış geçişleri görülecek - HARİTALI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA