Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silah dolu olsaydı hepimizi vuracaktı

Adliyede Mahmut Bilgin'in rehin aldığı Rıdvan Y., Bilgin'in ele geçirdiği 6 boş silah için "Dolu olsa hepinizi vururdum" dediğini anlattı

Giriş Tarihi: 23.6.2009 ABONE OL
İstanbul Sirkeci Çocuk Mahkemesi'nde gasp suçundan 50 yıl ceza alan saldırganın rehin aldığı 17 yaşındaki genç, korku dolu saatleri SABAH'a anlattı. Silahlı gasp suçundan 5 yıldır cezaevinde olan Mahmut Bilgin (22) beş ayrı silahlı gasp suçundan yargılandığı Sirkeci Çocuk Mahkemesi'nde geçtiğimiz hafta toplam 50 yıl cezaya çarptırıldı. Çılgına dönen Bilgin, "Bu cezayı kim yatacak?" diye bağırıp diğer mahkûmları rehin aldı. Tutuklulardan 17 yaşındaki Rıdvan Y.'nin boğazına kırdığı cam parçasını dayayan ve kimseyi yaklaştırmayan Mahmut Bilgin, eylemini 4 saat sürdürdü.

ASKERE SİLAH DOĞRULTTU

Olayın ardından çıkarıldığı mahkemede tahliye edilen Rıdvan Y., yaşadıklarını şöyle anlattı: "Saldırgan nezarethaneye zorla sokuldu. Sonra nezarethane dolabındaki silahlardan birini alıp askerlere doğrultunca hepsi kaçtı. Dolapta 6 silah vardı. Hepsinin boş olduğunu görünce parmaklıklara vurup hepsini parçaladı. Silahlar dolu olsa hepimizi vuracağını söyledi." Saldırganın daha sonra dolaptan aldığı copla kendisini dövmeye başladığını ve kırdığı havalandırma camının parçasıyla rehin aldığını anlatan Y., "Beni nezarethaneden çıkarıp koridorda dolaştırdı. Askerler ortada yoktu. Emniyet Müdürü geldi. Ona 'Bir araba ayarla. Şoförü de sen ol. Rehineyle çıkacağız' dedi. Sonunda adliyede çalışan bir abla onu ikna etti" dedi. Baba Muzaffer Y. ise jandarmadan ve ihmali olan sorumlulardan şikâyetçi olacağını söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Silah dolu olsaydı hepimizi vuracaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA