Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmadı, yıkılmadı sağlığına kavuştu

Erzincan'da, ailesiyle geçirdiği trafik kazasının ardından aylarca komada kalan, ÖSS'de üçüncü olduğunu yoğun bakımdan çıktıktan sonra öğrenen Fulya, evine döndü

Giriş Tarihi: 27.6.2009 ABONE OL
Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) girdikten sonra ailesiyle trafik kazası geçiren ve bu kazada babasını ile kardeşini kaybettiğinden habersiz aylarca yoğun bakımda yaşam savaşı veren Fulya Yalvaç, sağlığına kavuşup evine döndü. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra ÖSS'de Erzincan üçüncüsü olduğunu öğrenen Fulya, okumak istediğini söyleyerek Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u duygulandırmıştı. Orgeneral Başbuğ'un talimatıyla Ankara'daki Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi'ne yatırılan Fulya Yalvaç, yatalak olarak girdiği merkezden tekerlekli sandalye ile çıktı. Önceki gün Erzincan'a gelen Hukuk Fakültesi öğrencisi Fulya Yalvaç, babası Sebahattin Yalvaç ile kardeşi Samet Yalvaç'ın aynı kazada hayatlarını kaybettiklerini annesi Hülya Yalvaç'tan öğrendi. Tedavisinin başarılı geçmesi için motivasyona ihtiyacı olan Fulya'ya en büyük desteği yine annesi verdi.

'ANNEMLE YAŞAYACAĞIM'
Fulya Yalvaç, "Babamın ve kardeşimin öldüğünü öğrenince çok ağladım. Ama yılmadım, yıkılmayacağım. Tedavi sürecimde moral çok önemliydi, ben moralimi ve azmimi kaybetmedim. Tedavim sırasında oturamıyordum bile. Ancak beni destek alarak yürüttüler. Ayağa kalkmamın bana bağlı olduğunu söylediler. Ben kendime güveniyorum, azimliyim. Annemle birlikte yaşamayı başaracağım" ifadesini kullandı.

DESTEK SÖZÜ

Annesiyle beraber yeni bir hayata adım atan Fulya Yalvaç'ın evi ziyaretçi akınına uğruyor. Acı hikâyesiyle tüm Erzincanlıları derinden üzen Fulya'yı ziyaret edenler arasında, Erzincan Üniversite Vakfı Yönetimi de vardı. Vakıf Yönetimi, maddi ve manevi her konuda Fulya'nın destekçisi olacaklarının sözünü verdi. TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören Fulya, "Bana çok iyi baktılar. Genelkurmay Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. Kendisine moral veren herkese teşekkür eden Fulya, TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde belirli aralıklarla kontrolden geçecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmadı, yıkılmadı sağlığına kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA