Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 30.6.2009 07:44 Son Güncelleme: 30.6.2009 09:32 ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile ilk saatlerde İç Ege ve Göller Yöresi'nde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği bekleniyor. Yağışların, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Karabük, Artvin, Ardahan çevreleri ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve Orta Karadeniz'de 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Kuzey ve batı, güney kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, Trakya ile doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik) aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu, ilk saatlerde iç kesimleri parçalı bulutlu, Kütahya, Manisa, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, ilk saatlerde Göller Yöresi parçalı bulutlu ve kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Ankara, Eskişehir, Çankırı çevreleri; yarın (Salı) zamanla bölgenin kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas) aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Bolu çevreleri, gece saatlerinden itibaren iç kesimleri ile zamanla bölgenin geneli aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz (Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Çorum, yarın (Salı) sabah saatlerinde Çorum, Amasya, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Artvin çevreleri ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, ilk saatler ile yarın (Salı) kuzeyi parçalı bulutlu, Ardahan çevreleri aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Salı) öğleden sonra Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar ısınacak - HARİTALI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA