Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konsere gitti dönecek gibi düşünüyoruz'

Kalbine yenik düşen Kurtalan Ekspres'in gitaristi Bahadır Akkuzu'nun eşi ve oğlu, ölümünün ardından duygularını SABAH'a bu sözlerle anlattı

Giriş Tarihi: 1.9.2009
Kurtalan Ekspresi'nin gitaristi Bahadır Akkuzu'nun ölümünün üzerinden yaklaşık bir ay geçti. 30 yıl boyunca aynı yastığa baş koyduğu eşi ve 26 yaşındaki oğlu, yokluğunu kabullenmeye çalışıyor. Leyla Akkuzu, "O benim çocukluk aşkımdı. Ölümünü kabullenemedim. Bahadır konserde ve gelecek sanki" diye gözyaşı döküyor. 54 yaşında hayatını kaybeden ünlü müzisyenin 30 yıl aynı yastığa baş koyduğu eşi Leyla Akkuzu, "O benim ilk aşkımdı, lise aşkımdı" derken gözyaşlarına hakim olamıyor. Gidişini kabullenmek istemediğini, öldüğü gün olan her perşembe aynı acıyı yeniden yaşadığını söyleyen Akkuzu, "Ölümünü kabullenemedim, kabullenmek de istemiyorum. Bahadır konserde ve sanki gelecekmiş gibi düşünüyorum. 7 Ocak'ta evliliğimizin 30 yılı bitecekti. Eşimi değil, müzisyen, halkın çok sevdiği Bahadır'ı defnettik" diyerek yaşadığı acıyı dile getiriyor.

'OĞLUMA EMANET ETTİ'
Ölmeden 4 gün önce evde fenalaştığında doktora gitmek istemediğini belirten Akkuzu, eşinin öldüğü günü şöyle anlatıyor; "Ağrıları geçtiğinde hastaneye gitmeye gerek duymadı. Tüm ısrarlarımıza rağmen 'klimadandır' deyip geçiştirdi. Ancak 4 gün sonra eve geldiğinde çok kötüydü. Ağrıları vardı, sürekli ter döküyordu. Acilen doktor çağırdık. Doktor gelene kadar kendine geldi. O sırada Sonat'a 'Bana bir şey olursa annen sana emanet' dedi. Öleceğini hissetmişti sanki. Koluna bile girmemize izin vermeden merdivenlerden kendi başına inip araca bindi. Hastaneye gidene kadar sohbet ettik. Doktora şikayetlerini anlattı, birkaç gün sonra konseri olduğunu söyledi. Elektro için hazırlık yapılırken yüzünün beyazladığını, gözlerinin kaydığını gördüm. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Daha zamanı vardı, çok erken gitti." Ölümden konuştuklarında eşinin kendisine hep "Senden önce ölmek istiyorum. Sen gidince olmaz, önce ben gideceğim" dediğini anlatan Akkuzu, "Her şey onun istediği gibi oldu. Aramızda öyle büyük bir sevgi vardı ki, flört ederken birbirimize yazdığımız mektupları bile saklamıştık. Ona ait en küçük eşyayı bile geri gelecekmiş gibi saklayacağım" dedi. Akkuzu'nun 26 yaşındaki oğlu Sonat Akkuzu ise müziğin babası için her şey olduğunu belirterek, "Gitarını eline almak bile ona yetiyordu. Hayranlarıyla inanılmaz bir ilişkisi vardı. Kendisini arayan herkese cevap vermeye, onlarla tanışmaya çalışırdı. 13 yaşındaki bir hayranı ölümünün ardından her gün beni arıyor ve onu ne kadar çok sevdiğini söylüyor. 7'den 70'e herkesin sevgisini kazanmış biriydi" diye konuştu. 15 yaşında sahneye çıkan Akkuzu, Kurtalan Ekspres'e 1978'de katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konsere gitti dönecek gibi düşünüyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN