Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayağa rağmen Türk çocuğu okulu seviyor

Giriş Tarihi: 3.9.2009
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), "Çocuklar İçin Daha İyisini Yapmak" başlıklı bir rapor yayımladı ve buna göre "çocukları gittikleri okulu en çok seven millet" Türkler çıktı. Türkiye ayrıca, eğitim, sağlık, dayak dahil çocuklara ilgi, özen ve bakımın altı ölçütle değerlendirildiği araştırmada, Meksika ile birlikte "tüm ölçütleri yetersiz" iki ülkeden biri oldu. Raporda, "Sonuçlar, şiddetle en çok karşılaşan ve kavga edenler olsalar da Türk çocuklarının okullarını en çok sevenler olduğunu göstermektedir. Türkiye, anket sonucu çocuklarının çoğunluğunun okullarından hoşlandıklarını belirttikleri tek ülkedir" denildi. 192 sayfalık çocuk raporunda Türkiye'ye ilişkin yapılan bazı saptamalar da şöyle:
Lüksemburg'da çocukların ortalama geliri, Türkiye'deki çocukların ortalama gelirinden yedi kat fazla. nÖrgüte üye ülkeler arasında çocukların "maddi refahı" sıralamasında birinci Norveç oldu. Meksika 29, Türkiye 30'ncu yani sonunculuğa yerleşti.
Konut ve çevre sıralamasında birinciliği Norveç, ikinciliği Avustralya aldı. Kuzey Avrupa ülkeleri izlerken Türkiye, İsviçre ve Kanada veri bulunmadığı için sıralamaya konulmadı. nEğitim refahı sıralamasında ise birinciliği Finlandiya, ikinciliği Kore, üçüncülüğü Kanada aldı. Türkiye bu alanda sonuncu o
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayağa rağmen Türk çocuğu okulu seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri aras��na “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN