Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mirasta tek hak sahibi kızım Süreyya Yalçın

"Faruk Yalçın'la evlendiğimde 7 aylık hamileydim" diyen Ülkü Yalçın, merhum eşinin ilk evliliğinden olan çocuklarının "mirasçılık sıfatına sahip olmadığı"nın tespitini istedi

Ölümüyle yaklaşık 4 milyar dolarlık servet bırakan işadamı Faruk Yalçın'ın ikinci eşi Ülkü Yalçın, evlendiğinde imzaladığı 'mirastan feragat' sözleşmesinin geçersizliğinin tespiti ve iptali için dava açtı. Yalçın, evlendikten bir gün sonra eşinin mirasından diğer mirasçılar lehine feragat ettiğini, evlendiğinde ise kızı Süreyya Yalçın'a 7 aylık hamile olduğunu belirtti. Yalçın, kızının tek hak sahibi olduğunu öne sürdü.

SÜREYYA YALÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZÜVEY ANNEYE DAVA
Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın dayısı işadamı Faruk Yalçın'ın geçen yıl aralıkta ölümünden sonra ilk eşinden olan çocuklarıyla, ikinci eşi miras yüzünden mahkemelik olmuştu. İlk eşinden 4, ikinci eşinden de bir çocuğu olan 84 yaşındaki Faruk Yalçın, servetinin eşit şekilde dağıtılmasını vasiyet etti. Ancak Faruk Yalçın'ın ilk eşinden olan İsmail, Ayşe, Osman ve Hatice kardeşler, üvey anneleri Ülkü Yalçın'ın babalarıyla evlendikten sonra 'mirastan feragat' sözleşmesi imzaladığı gerekçesiyle miras dışı bırakılması için Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı.

KARŞI DAVA AÇTI

Bunun üzerine, sözleşmenin geçersiz sayılması için karşı dava açan sosyetenin tanınmış isimlerinden Süreyya Yalçın'ın annesi Ülkü Yalçın, terekede bulunan mal ve değerlerin üzerine ihtiyati tedbir konulmasını istedi. Beykoz 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bu davalar devam ederken, Ülkü Yalçın, bir de 'mirastan feragat sözleşmesi'nin geçersizliğinin tespiti ve iptali için ikinci bir dava açtı. Ülkü Yalçın, mirasçılık sıfatına kızı Süreyya Yalçın'ın sahip olduğundan, İsmail, Ayşe, Osman ve Hatice'nin feragat sözleşmesi yönünden, mirasçılık sıfatına sahip olmadıklarının tespiti ile bu davalarla oluşan çekişmenin giderilmesini talep etti. Yalçın, avukatları aracılığı ile verdiği dilekçede, evlendikten bir gün sonra 1 Ekim 1984'te mirastan feragat sözleşmesi imzaladığını, eşinin mirasından diğer mirasçılar lehine feragat ettiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mirasta tek hak sahibi kızım Süreyya Yalçın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN