Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hayalet kapkaç' çetesi yakalandı

Hızlı sürücü olan liderleri sayesinde kapkaç yapıp lüks otomobillerle kayıplara karışan 'hayalet kapkaççılar' döviz bozdurunca yakayı ele verdi

Giriş Tarihi: 13.12.2009 ABONE OL
Şehirlerarası otobüs terminallerinde kadın yolcuların ve turistlerin kabusu olan ve adları 'hayalet kapkaççılar'a çıkan çete üyeleri yakalandı. Kapkaç yaptıktan hemen sonra lüks otomobille son sürat olay yerinden kaçıp izlerini kaybettiren çete üyeleri, İstanbul polisinin dikkati sayesinde ele geçirildi. Son işlerinde yine lüks bir otomobille yaptıkları kapkaçta çaldıkları dövizi bozdurmak isteyen 'hayalet kapkaççılar' döviz ofisinin kameralarına yakalandı.

HIZLI SÜRÜCÜ

Görüntüleri inceleyen polis yetkilileri, döviz bozduranların bir çok kapkaç, gasp ve hırsızlık olayının yanı sıra uyuşturucu suçlarına karışan Refik B. ile Mustafa G. olduğunu belirledi. Teknik takip sonucu, bu iki ismin önderlik ettiği çetenin 3'ü kadın, diğer 8 üyesi de eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ruhsatsız tabancalar, 3 adet çalıntı otomobil, çalıntı plakalar, cep telefonları, uyuşturucu madde ele geçirildi. Özellikle şehirlerarası otobüs terminallerinde yaptıkları kapkaçlarda kurban olarak kadınları ve turistleri seçen çetenin lideri Refik B.'nin, çok iyi bir sürücü olduğu, İstanbul'u sokak sokak bildiği ve bu nedenle kapkaçlardan sonra otomobille hızla olay yerinden uzaklaşıp izlerini kaybettikleri bildirildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Hayalet kapkaç' çetesi yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA