Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köşk'e torun geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Sarımermer, önceki akşam İstanbul'da bir kız bebek dünyaya getirdi. İki isim konulacak bebeğin ilk isminin "Zeynep" olacağı öğrenildi

Giriş Tarihi: 10.3.2010 ABONE OL
Çankaya Köşkü'nde torun sevinci... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Sarımermer, önceki akşam, İstanbul'da bir kız bebek dünyaya getirdi. Mehmet Sarımermer ile 2007'de evlenen 25 yaşındaki Kübra Sarımermer, İstanbul Üsküdar'daki Medicana Hastanesi'nde, önceki gün saat 19.45'te normal doğum yaptı. Çift, 3 kilo 400 gram olarak dünyaya gelen kızlarına verecekleri isim konusunda kararsız kaldı. İlk isim olarak 'Zeynep' düşünüldü, ikinci isme henüz karar verilmedi. Doğumun 7 Mart'ta beklenmesine karşın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne rastlaması aileyi sevindirdi.

TORUNUNU HASTANEDE SEVDİ

Hastaneye giderek torununu seven Cumhurbaşkanı Gül, 59 yaşında dede olmanın sevincini yaşarken, Hayrünnisa Gül ise 44 yaşında anneanne oldu. Cumhurbaşkanı, "İlk defa dede oldunuz, neler düşünüyorsunuz?'' sorusuna "İlk defa olunca heyecanlı bir duygu. Kendi insani hislerimiz vardır. Bunun herkese nasip olmasını temenni ederim. Vatanımız, milletimiz, ailemiz için de hayırlı bir evlat olmasını isterim'' cevabını verdi. Bir basın mensubunun 'Onu bırakıp buraya geldiniz yönündeki' sözü üzerine Gül, "Devlet işi her şeyin önünde gelir" ifadesini kullandı. Torununu sevdikten sonra Ankara'ya dönen Gül'ün Afrika ziyareti öncesinde bir kez daha İstanbul'a geleceği bildirildi.

40'I ÇIKANA KADAR KALACAK

Kızı Kübra'nın hamile olduğu haberini aldığı ilk günden bu yana torunu için özel alışveriş yapan ve büyük heyecan duyan Hayrünnisa Gül'ün ise, torununun 40'ı çıkana kadar İstanbul'da kalacağı öğrenildi. First Lady, eşinin yurtdışı programına da katılmayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşinin Ankara'da konakladıkları Dışişleri Konutu'nda bebek odası hazırlandığı da belirtildi. Öte yandan, hastaneye üzerinde "2010'a hoş geldin bebek" yazan ve içerisinde muz, çilek, kivi, üzüm, portakal gibi meyveler bulunan bir hediye paketi getirildi. Paketi getiren görevli girişte "Cumhurbaşkanı Gül'ün kızına getirdim" dedi.

Duygu GÜVENÇ / ANKARA- Erdoğan YAPIK - Cevdet ÖZDEMİR /SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köşk'e torun geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN