Bu yaratık Marmara'dan çıktı!

'nde adı ve türü bilinmeyen düşmanı lar yakalandı. Her birinin içinden hamsi ve çıkan ilginç görünümlü balıkların ları ise görenleri hayrete düşürüyor.

Giriş Tarihi: 22.9.2010 14:48 Güncelleme Tarihi: 22.9.2010 16:57
BU İLGİNÇ YARATIKLARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

'nde avına çıkan çıların ağlarına ları olan ve türü bilinmeyen ilginç görünümlü balıklar takıldı. Hamsi sürüsüyle birlikte Ege Denizi'nden Marmara'ya geldikleri sanılan balıkların görünümü herkesi hayrete düşürdü. Uzun ve ince kuyruğu, iki tarafındaki kanatları yüzünden ilginç bir görüntüye sahip olan ve yenilip yenilmediği bilinmeyen balıklar, İstanbul'un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan'ın kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'nde sergilenmek üzere Beylikdüzü'ne getirildi.

35 yıllık meslek hayatı boyunca böyle bir balık türüne rastlamadığını söyleyen Balıkçı Kenan Tesisleri'nin sahibi Kenan Balcı, çirkin ve ürkütücü bir görüntüye sahip balıklardan tam 48 adet yakalandığını belirterek, adı ve türü belirlenemeyen bu balıkların hamsi düşmanı olduğunu söyledi. Balcı, balıkların içinden çıkan hamsi ve ları da vatandaşlara gösterdi.

Muntazam diş yapısına, her iki yanında kanatlara, insan üne benzeyen göz yapısına ve ip şeklinde 30 santim uzunluğunda kuyruğa sahip olan bu balıkların Marmara Denizi'nden çıkmış olmasını hayretle karşıladığını söyleyen Kenan Balcı, "Geçen yıllarda Marmara'da yıllardır görmeye alışık olduğumuz balıkların haricinde bir balık türüyle karşılaşmak neredeyse hayal gibiydi. Ama özellikle bu yıl hiç görülmemiş balık türleriyle karşılaşıyoruz. Bu balıkları incelemek isteyen bilim adamlarımız varsa numune yollamaya hazırım. Ben bugün bu balıkların mumyalanıp binlerce deniz canlısı türünü bünyesinde bulunduran Türkiye Deniz Canlıları Müzemize dahil olması için mumyalama çalışmasını vakit kaybetmeden başlatıyorum. 3 ay süren işlemin ardından bu balıklar da müzemizdeki yerini alacak" dedi.Bu arada vatandaşlar, yarasa ve kurbağaya benzettikleri balıklara dokunmaya bile korktu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yaratık Marmara'dan çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN