Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 1.10.2010 07:16 Güncelleme Tarihi: 1.10.2010 14:46
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinde aralıklarla ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek ların; Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars, Ardahan ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun doğu bölgelerinde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ve Batı Karadeniz ile zamanla yurdun iç ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Muş ve Van çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Muş ve Van çevrelerinde saat 18.00'e kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi. Uyarıda, bölgede beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanağın oluşturacağı olumsuz şartlara, su baskınına, ani sele ve yıldırım düşmesine karşı tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Genellikle parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Kahramanmaraş, Osmaniye aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Genellikle parçalı, güney ve doğusu çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Bartın ve Sinop çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu (Malatya, Elazığ, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonu hava nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN