Feshane'de türkü şenliği

Giriş Tarihi: 10.11.2010 12:57
Sivas Platformu'nun organize ettiği "Sivas Tanıtım Günleri" binlerce vatandaşı Feshane'de bir araya getiriyor.

12 Kasım Cuma saat 10.00'da açılışı yapılırken 14 Kasım Pazar akşamına kadar devam edecek olan dev tanıtım günlerinde birbirinden değerli değerli sanatçılar, folklor-semah ekipleri, sihirbazlar, resim sergileri gibi bir çok etkinlik bir arada yapılacak.

SABAHAT AKKİRAZ'DAN MUHTEŞEM KONSER

Sivap Platformu'nun organizasyonunda çok değerli sanatçılar konserler verecek. Türk Halk Müziği sanatçılarının konserleri ve çok ünlü aşıkların atışmaları da çok renkli geçeceğe benziyor. Binlerce sevenlerinin olduğu ünlü sanatçılarımızdan Sabahat Akkiraz ve Ali Kızıltuğ konserleri ile sevilen türküleriyle dinleyicileri adeta mest edecek. Konser verecek diğer isimler ise şöyle; Onur Bozatlı, TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği sanatçısı Cengiz Özkan, Enver Meralli, Ahmet Turan Şan, Ali Sultan, Ünal Taşlık, Serhan Altuntaş, Doğan Karatepe. Şiir dinletisinin de düşünüldüğü Feshane'de ziyaretçiler unutamayacakları bir hafta sonu geçirecek.

1. SİVAS TANITIM GÜNLERİ GELENEKSEL OLACAK

Sivas'ı tanıtma adına gerçekleştirilen ve Sivas Platformu tarafından tertiplenen etkinlikte sempozyum ve aynı zamanda Sivası anlatan standlar da kurulacak. Sivas Platform Başkanı ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, bu anlamlı etkinlik için her yıl geleneksel olması gerektiğini ve bu yıl Sivas Tanıtım Günleri'nin ilkini gerçekleşeceğini söyledi.

AKADEMİSYENLER VE MİLLETVEKİLLERİ FESHANE'DE

Sivas Platformu tarafından organize edilen "Sivas Tanıtım Günleri"nde Sn. Osman Kılıç, Sivas milletvekileri Malik Ejder Özdemir, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İslyas Dökmetaş, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Toparlı, Marmara Üniversetisi Rektör Yrd. Prof . Dr. Hamza Kandur, Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Özeroğlu gibi bir çok akademisyen panelist olarak Feshane'de hazır bulunacaklar.

FOLKLOR VE SEMAH OLMAZSA OLMAZ!

Sivas denince akla ilk gelen kültürel etkinliklerimizden biri de folklor ve Semah gösterileridir. Feshane'de üç gün süresince Sivas yöresine has halk oyunları sergilenirken Semah gösterileri de ayrı bir renk katacak. Sivas Tanıtım Günleri kapsamında Sivas'ın tüm ilçelerinin folklor ekipleri etkinlik boyunca Feshane'de ziyaretçilere kültür dolu saatler yaşatacak.

İLÜZYONDAN RESİM SERGİSİNE HER DETAY VAR

Hafta sonu nereye gideceğim diye düşünmeye gerek yok! Çünkü Sivas Tanıtım Günleri'nde sanat severler için de Cumhuriyet Üniversitesi'nin tertiplediği resim sergisi ve slayt gösterileri görülmeye değer. Bu arada özellikle çocukların çok sevdiği sihirbaz gösterileri, ateş yutan adam ve ilüzyon gösterileri de dev organizasyona büyük renk katması bekleniyor. Sivas Platform Başkanı İsmail Erdem muhteşem bir hafta sonu geçirmek isteyen Tüm İstanbulluları Feshane'ye davet ettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feshane'de türkü şenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN