Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nordic Naturals Türkiye'de!

Giriş Tarihi: 10.11.2010 12:10
Amerika Birleşik Devletlerinin lider omega-3 balık yağları üreticisi Nordic Naturals ile şirketin Türkiye'deki ulusal distribütörü Eksen Sağlık Ürünleri, 3 Kasım Çarşamba günü 18.00'de Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğunda doktor ver eczacılar için düzenlenen "Büyük Yağ Öyküsü: Omega-3 Eksikliğinin Giderilmesi" konulu eğitim seminerine ev sahipliği yaptı.

Bir kokteyl ve ordövr resepsiyonuyla devam eden etkinlikte Nordic Naturals'ın Türkiye lansmanı yapılırken, şirketin ürün portföyü ile patentli teknolojisine ilişkin bilgiler de paylaşıldı.

Dr. Chris Mohr (RD, CSSD) tarafından sunulan konuşmada omega-3 temel yağ asitlerinin sağlık açısından birçok yararının yanı sıra bunların etkinliğinin arkasındaki biyokimya ve safığın önemi de ele aldı. Bir beslenme uzmanı, yazar ve eğitimci olan Dr. Mohr; zindelik, kilo kaybı, beslenme ve egzersiz konusunda akademik, araştırma ve uygulama alanlarında yıllarca çalışmasının getirdiği deneyimle desteklenen yenilikçi ve bütünleşik bir yaklaşıma sahip.

Dr. Mohr, beslenme alanındaki Lisans ve Lisansüstü derecelerini sırasıyla Penn State Üniversitesi ile Massachusetts Üniversitesinden; aşırı kilolar ve obezitenin tedavisi ve önlenmesi konularına odaklandığı egzersiz fzyolojisi alanındaki Doktora derecesini ise Pittsburgh Üniversitesinden aldı. A.B.D. medyası tarafından çok iyi bilindiği gibi; Dr. Mohr Men's Fitness Magazine (Erkek Sağlığı Dergisi)'in Sportif Beslenme Danışmanı; ve, aralarında Men's Health, Weight Watchers Magazine (Kilo Gözlemcisi Dergisi) ve Fitness Magazine (Fitness Dergisi)'in de bulunduğu çeşitli tüketici yayınları, gazeteler ve web siteleri için 500'den fazla makaleyi kaleme aldı. Buna ek olarak Dr Mohr, tescilli bir diyetisyen ve sportif diyet etiği alanında kurul tarafından onaylanmış bir uzman.

Nordic Naturals, olağanüstü safık, tazelik ve lezzet özelliklerinin yanısıra çevresel sorumluluk bilincini ortaya koymasıyla da güçlü bir saygınlık kazandı. Şirket, patentli bir safaştırma prosesi ile hemen hemen hiçbir balık tadı veya kokusu bırakmayan özel bir deodorizasyon prosedürü kullanıyor. Benzersiz yeniden esterleştirme prosesi, tüm konsantrasyon düzeylerinde %90'ın üzerinde trigliserid oranına sahip doğal trigliserid yağları üretiyor. Bu kalite standartları, şirketin Amerika Birleşik Devletlerinde yaklaşık %50 pazar payına ve güçlü bir büyüme oranına sahip pazar lideri olmasını sağladı.

Nordic Naturals; safık, tazelik, tat ve sürdürülebilirlik alanlarında 1995 yılından bu yana koyduğu mükemmellik standartlarıyla sektör lideri oldu. Etkinlik ve güç konusunda saygınlığa sahip Nordic Naturals balık yağları ve EFA karışımları, tamamlanıp yayınlanmış olan 13 bilimsel araştırması ve şu anda tamamlanma aşamasında olan 30 araştırmasıyla bağımsız araştırma kurumları ve üniversiteler tarafından düzenli olarak tercih ediliyor. Ürünleri 30'u aşkın ülkede ve 6 kıtada dağıtılan Nordic Naturals, çeşitli tat, konsantrasyon ve sevkiyat biçimine sahip 150'den fazla ürün sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nordic Naturals Türkiye'de!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN