Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arapça şarkı için özel ders alıyor

Kıbrıs kökenli İngiliz vatandaşı olan 'ye İngilizce, İspanyolca ve Yunanca söylemek yetmemiş; şimdi de Arapça şarkı çalışıyor

Şarkıcı , 2011 yılına büyük umutlarla giriyor. "Bize Yeter" isimli single çalışması, ENBE Orkestrası'nın albümünde seslendirdiği şarkı ve 'la yaptığı düetle gündemin üst sıralarında kendine yer bulan Sali, "Müzik söz konusu olduğunda çok cesurum. Hiçbir kural tanımam" diyor.

Albüm öncesi single çıkarmak moda oldu. Tek şarkıyla başarıya oynamak daha mı kolay?
Albümüm nisan ayında çıkacak ama Sinan Akçıl'la çalışırken çok güzel bir sinerji yakaladık ve "Bize Yeter" şarkısını daha fazla bekletmek istemedik. Yılbaşı öncesi tüm hayranlarıma hediye olsun istedim. Tek şarkıydı ama 4 ayrı versiyonu var.

Aynı zamanda İngiliz vatandaşısınız. Yurtdışı piyasasına yönelik çalışmalar yapmayı planlıyor musunuz?
Tabii ki düşünüyorum. Kökenim Kıbrıs ve İngiliz vatandaşıyım. Çocukluğum orada geçti. Kozmik bir kültürden geldim. Bunu paylaşmak, ortaya bir ürün çıkarıp Türkiye sınırlarının dışında da kendi adıma bir şeyler yapmak istiyorum. Büyük konuşmayı sevmiyorum ancak büyük işler yaparak konuşulmayı istiyorum.

Müzisyen kimliğiniz mi öne çıkıyor, yoksa popüler kimliğiniz mi?
Dengede tutmaya çalışıyorum. Çok evcimenim. Ziynet var bir de Ziynet Sali var. Sahneye çıktığımda bambaşka bir dünyada oluyorum. İçimdeki firavun ortaya çıkıyor. O gücü anlatamam. Elimden geldiğince kendimi şöhretin büyüsüne, rüzgârına kaptırmıyorum. Ayağım yere sağlam basar. Spirütüel çalışmalar yapıyorum. Enerji boyutuna çok takılıyorum, ruh seviyemi artırmaya çalışıyorum.

'YARIŞMIYORUM'
Sahnede değişik dillerde şarkı söylüyorsunuz. Hangi dilde söyleyeceğinize nasıl karar veriyorsunuz?
Ortamına göre değişiyor. İngilizce, İspanyolca, Yunanca söylüyorum. Şimdi Arapça öğreniyorum. Bu arada bir yandan da dans dersleri alıyorum.

Pop dünyasında rekabetten kaynaklanan büyük çekişmeler ve kavgalar var. Sizin yeriniz neresi? Neye göre pozisyon alıyorsunuz?
Kimseyle yarışmıyorum. Farklı olmayı seviyorum. Bir şeyi farklı yaparsanız o zaman başarılı olursunuz. Şarkıları söylerken duygunuzu da katıyorsanız başarılı olursunuz. Ben bu piyasada bir gün kavga edip ertesi gün kanka olma muhabbetini hiç anlamıyorum. O durumların içinde de olmam.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arapça şarkı için özel ders alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN