Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvan hakları reklam panosunda

'da, sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını isteyen hayvan hakları derneği belediyeyle işbirliği yapıp, kentin 100 farklı noktasına açık hava panosu astırdı

Giriş Tarihi: 1.1.2011
Konya'da hayvanları koruma derneğinin öncülüğünde, belediyenin panolarına hayvan haklarını anlatan afişler asıldı. Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği, Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle şehrin 100 farklı noktasındaki açık hava panolarına havyan haklarını anlatan afişler astı. İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nü de harekete geçiren dernek, bastırdığı 120 bin broşürü camilerle sınıflarda dağıtarak sokakta yaşayan kedi ve köpeklere sahip çıkılmasını istedi.

BİR KAP YEMEK, SU...

Dernek Başkanı Ümit Sürmeli, "Onlar için bir kap yemek bir kap su", "Aç hayvanları doyurmak sadakadır" gibi mesajların yazılı olduğu afişlerde yaşam hakkının kutsal olduğuna vurgu yaptıklarını söyledi. Hayvanların da insanlar kadar yaşama hakkına sahip olduğunun altını çizdiklerini belirten Sürmeli, "Yerel yönetimlerde hayvanların korunmasına yönelik bilinç yerleşti ancak bunu halkımıza anlatamadık. Bu afişlerle vatandaşımızın sokaklarda yaşayan kedi, köpeklerle, kuşlara bir kap yemek, bir kap su vermesinin güzelliğini anlatmak istedik. Böylece halkımız arasında bir bilinç oluşturmayı hedefliyoruz. Afişler iki hafta sonra yenileriyle değiştirilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvan hakları reklam panosunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN