Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta yolcu otobüsü devrildi

'ta yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 45 kişinin yaralandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 8.1.2011 11:37 Güncelleme Tarihi: 8.1.2011 16:28
Cengiz Öztürk yönetimindeki 34 DJN 92 plakalı yolcu otobüsünün, Yıldızeli- karayolunun Haliminhanı rampasında kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu 45 kişi yaralandı.

Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan da kaza yerinde inceleme yaparak, yaralıların hastanelere taşınması konusunda ekipleri koordine etti.

Yaralılardan 33'ünün Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, 7'sinin Numune Hastanesinde, 5'inin ise devlet hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.
CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan yaralıların büyük bir bölümünün ayakta tedavi edildiği, sağlık durumu ciddi olan Zöhre Gülsoy, İsmail Gül, Suna Gülkanat, Hüseyin Gülsoy'un tedavisinin ise sürdüğü bildirildi.

Bu arada, bölünmüş yolda meydana gelen kaza nedeniyle Yıldızeli-Sivas karayolunda ulaşım kontrollü olarak sağlandı. Yolun sol şeridine devrilen otobüsün çekici yardımıyla kaldırılmasının ardından ulaşım normale döndü.

Yaralıların kimlik tespit çalışmaları sürdürülürken, otobüste sürücüler Cengiz Öztürk ve Hıdır Korkmaz ile bir muavin ve 45 yolcunun bulunduğu öğrenildi.

KAZADA YARALANANLARIN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ
Sivas'ta yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu yaralanan 46 kişinin kimliği tespit edildi.

Cengiz Öztürk (41) yönetimindeki 34 DJN 92 plakalı yolcu otobüsünün, Yıldızeli-Sivas karayolunun Haliminhanı rampasında kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu yaralanan 46 kişinin kimliği belirlendi.

Sivas Devlet Hastanesine kaldırılan sürücü Cengiz Öztürk ile yolcular Menekşe Gülsoy (47), Nurettin Ok (39), Süleyman Yıldız (67), Kemal Payas (45), Ali Kırmızıtaş'ın (42) tedavilerinin ardından taburcu edildikleri bildirildi.

Yolculardan Ali Ok (65), Şehit Koçyiğit (50), Ali Koçyiğit (37), Eşref Gürsoy (37), Hanım Gürsoy (55) ve Erdoğan Yılmaz (39) Numune Hastanesinde; diğer sürücü Hıdır Korkmaz (31) ile yolcular Ali Kırmızıtaş (58), Ali Polat (54), Ali Özdemir (52), Bayram Özdemir (59), Bektaş Çelik (65), Caner Altındağ (19), Cemal Doğan (46), Eyüp Gülsoy (69), Fındık Polat (52), Gülperi Ulusoy (46), Gülseren Koçyiğit (38), Hıdır Polat (54), Hülya Akkılıç (35), Hüseyin Gülsoy (69), İsmail Gül (35), İsmail Polat (62), Kazım Gülkanat (64), Mahmut Gezer (78), Mahmut Gül (56), Melike Duar (24), Mesut Gülkanat (39), Muzaffer Alkılıç (44), Ördek Gülsoy (79), Saadet Özdemir (48), Sakine Gülsoy (64), Suna Gülkanat (58), Taki Gülsoy (55), Türkan Kırmızıtaş (54), Veli Kırmızıtaş (57), Yücel Gül (41), Zeytan Kortaş (59), Zöhre Gülsoy (53) ve Didar Güzel'in de Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alındığı kaydedildi.

Yaralılardan Eyüp Gülsoy, Hüseyin Gülsoy, İsmail Gül, Saadet Özdemir, Suna Gülkanat, Türkan Kırmızıtaş, Zeytan Kortaş ve Zöhre Gülsoy'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
Sivas'ın Ulaş ilçesine bağlı Çavdar köyünde Nail Gülsoy'un cenazesine katılmak üzere İstanbul'dan yola çıkanları taşıyan yolcu otobüsü, Yıldızeli-Sivas karayolunun Haliminhanı rampasında kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrilmiş, kazada 46 kişi yaralanmıştı.

CENAZEYE KATILMAK İÇİN GİDİYORLARDI-
Yolcuların, Sivas'ın Ulaş ilçesine bağlı Çavdar köyünde Nail Gülsoy'un cenazesine katılmak üzere İstanbul'dan yola çıktıkları öğrenildi.

Kazada başından yaralanan otobüs sürücüsü Cengiz Öztürk, seyir halindeyken otobüsün kaydığını ve devrildiğini söyledi. İstanbul'dan Ulaş'a cenazeye gitmek üzere yola çıktıklarını anlatan Öztürk, kazanın üzüntüsünü yaşadığını ifade etti.

Kazadan yara almadan kurtulan Erdoğan Yılmaz da Ulaş'taki bir akrabalarının cenazesine katılmak üzere İstanbul'dan yola çıktıklarını belirterek, ''Hiç farkına varamadım, araç herhalde biraz süratliydi. Aniden dengeyi kaybetti ve yukarıda devrildi, buraya kadar da sürüklendi'' dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas'ta yolcu otobüsü devrildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN