Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatlıses Almanya'da

Giriş Tarihi: 6.4.2011 07:24 Güncelleme Tarihi: 6.4.2011 18:41

Bir süre önce uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, tedavisini yurt dışında sürdürmek için özel uçakla Almanya'nın Münih kentine getirildi.

Sabah saatlerinde tedavi gördüğü Özel Maslak Acıbadem Hastanesinden alınan Tatlıses, ambulansla getirildiği Atatürk Havalimanı'ndan özel uçakla Almanya'ya hareket etti. Münih'e getirilen sanatçının, tedavisine kentin yakınlarındaki Murnau kasabasında bulunan bir hastanede devam edilecek.

Basın mensuplarının hastaneye girmesine izin verilmezken Tatlıses'in yakınları ve hastane yönetimi hiçbir açıklamada bulunmadı. Öte yandan Tatlıses için Koruma Şube Müdürlüğü'nün tahsis ettiği 2 polis memurunun da görevlerine başladığı bildirildi.

ACIBADEM MASLAK HASTANESİ BAŞHEKİMİ ÇUHADAROĞLU: SANATÇININ TEDAVİ SÜRECİ
UZUN SÜRELİ DEVAM EDECEK

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanarak tedavi gördüğü hastaneden bugün taburcu edilen ve Almanya'ya giden sanatçı İbrahim Tatlıses'in fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecinin uzun süreli devam edeceğini bildirdi.

Çuhadaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun bakımdan çıkarak normal serviste tedavisi sürdürülen Tatlıses'in saat 05.00 itibariyle hastaneden taburcu edildiğini kaydetti. Prof. Çuhadaroğlu açıklamasında, ''Daha önce de belirttiğimiz gibi sanatçının fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci uzun süreli devam edecektir. Bu uzun süreçte fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamasının yurt dışında bir rehabilitasyon merkezinde devam edilmesi uygun görülmüştür'' ifadesine yer verdi.

TATLISES'İN TEDAVİ SÜRECİYLE İLGİLİ NOTLAR

Açıklamada yer alan bilgiye göre, 14 Mart'ta uğradığı silahlı saldırıda yaralanan İbrahim Tatlıses, Acıbadem Maslak Hastanesi Acil Servisi'ne getirilmiş, yapılan ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde kaldıktan sonra 22 Mart'ta normal servise alınmıştı.

Tatlıses'in tedavisi, beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı ve ekibi, anestezi ve reanimasyon uzmanı Prof. Dr. Elif Akpek ve ekibi, estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Doç. Dr. Şükrü Yazar ve ekibi, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı Dr. Işıl Köylüoğlu, enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Sesin Kocagöz, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Reyhan Çeliker tarafından gerçekleştirilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatlıses Almanya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN