Peker Açıkalın öldü ama...

Giriş Tarihi: 14.4.2011 17:40 Güncelleme Tarihi: 14.4.2011 20:48

Ünlü Peker Açıkalın, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Sanatçının bir kaç kez duran kalbinin, elektroşokla çalıştırıldığı öğrenildi.

Kadıköy Şifa Sağlık Grubu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Açıkalın'ın bir tartışma sonrası fenalaşıp düştüğü ifadesi ile özel araç ile hastaneye getirildiği belirtilerek, "İlk muayenesinde solunumu ve dolaşımı yoktu, tansiyonu alınamıyordu. Siyonoze idi monitorize edildi. Ventriküler fibrilasyon da olduğu tespit edildi. Mavi kod verilip kalp ve solunum canlandırma işlemi (CPR)'ne başlandı. Yapılan uzun müdahale sırasında kalbi birkaç kez durdu ve elektroşokla geri döndürüldü.

Müdahale sırasında daha önceki hastalığı hakkında kardiyoloğundan bilgi alındı. Yapılan müdahale ve tetkikler sırasında geçirdiği anlaşıldı. Acil koroner Angiografi gerektiği düşünüldüğünden ile görüşüldü. Gerekli müdahalenin yapılabilmesi için KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi Kardiyoloğu eşliğinde ambulansımızla sevk edildi" denildi.

SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Ünlü ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Açıkalın'ın sağlık durumunu değerlendiren doktoru Fuat Büyükbayrak, hastanın bilincinin kapalı olduğunu, bilincinin açılmasını beklediklerini söyledi.

Kartal Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Açıkalın'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan hastane doktoru Fuat Büyükbayrak, "Peker Bey, ünitemize bilinci kapalı olarak geldi. Bu sırada Peker Bey'in daha önce yapılan muayenesinde kroner arterlerinde problem olduğu düşünülmüştü ancak orada önemli bir şey çıkmadı. Ancak olayın oluş anı ile hastaneye getiriliş arasındaki süre bilinç kaybı önemli bir ölçüde bir problem yaratacak düzeyde. Bilinci kapalı. Muayenelerinde de bilincinin ne durumda kapalı olduğu belli değil. Tam manasıyla tomografisi ile diğer tetkikleri yarın yapılacak ve başhekimimizce yazılı bir açıklama ile bildirilecek. Anjiyosu çekildi, her hangi bir problemi saptanmadı. Şuanda bilinci kapalı. Önce bilincinin açılmasını bekleyeceğiz. Şuanda her hangi bir müdahale yok. Bilincinin açılmasını bekliyoruz" dedi.

Peker'in olay anından itibaren hastaneye kaldırılması arasında geçen sürenin çok uzun olduğunu ifade eden Büyükbayrak, "Bu olayın olduğu an ile kaldırıldığı ilk hastaneye götürüldüğü süre olan 10 dakika, bizim için uzun bir süre. Sirkülasyon dediğimiz bir problemi vardı. Kalbin kasılması yoktu, pompalayacak şekilde değildi ve beyne kan gitmiyordu. O yüzden burada bir sıkıntı olabilir. Bizimde tetkiklerimiz bu yönde" diye konuştu. Olay sırasında Peker'le birlikte olan arkadaşı Birol Gül ise, "Olay, (Peker) kızının özel okuluna ziyarete gittiği sırada yeni mezun olmuş bir trafik polisinin yaptığı işgüzarlıktan kaynaklanmıştır. Ambulansın geç gelmesine de neden olan o trafik polisidir. Bununla ilgili gerekli işlemleri zaten yapılacak. Polisin işgüzarlığıdır bu" dedi. Gül, Peker'in kızının okuduğu Özel Moda Fen Lisesi'ndeki bir müdür arkadaşını ziyaret etmek için gittiklerini ve bu sırada okul müdürü ile bir trafik polisi arasında tartışma yaşandığına şahit olduklarını anlattı. Trafik polisinin okul bahçesindeki bir otomobili kaldırmak istemesi nedeniyle başlayan tartışmaya sonradan dahil olduklarını anlatan Gül, Peker'in bu sırada polisin hal hareket ve davranışları nedeniyle çok sinirlendiğine dikkat çekti. Peker'in bu olaydan kısa bir süre sonra fenalık geçirdiğini ifade eden Birol Gül, polis memuru yüzünden ambulansın geç geldiğini ileri sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peker Açıkalın öldü ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN